3. Милан и Ювентус извъртяха 1:1 в дерби за "чест и слава"

Милан и Ювентус извъртяха 1:1 в дерби за "чест и слава"

Милан и Ювентус не успяха да се победят в голямото дерби на 35-ия кръг в Серия „А”, като двубоят за второто място в класирането завърши при резултат 1:1. Двубоят бе много динамичен, а положенията се редяха едно след друго пред двете врати. Зеедорф откри 58-ата минута за „росонерите”, но само две минути след това Якуинта донесе ценната точка за „старата госпожа”.

Милан и Ювентус не успяха да се победят в голямото дерби на 35-ия кръг в Серия „А”, като двубоят за второто място в класирането завърши при резултат 1:1. Двубоят бе много динамичен, а положенията се редяха едно след друго пред двете врати. Зеедорф откри 58-ата минута за „росонерите”, но само две минути след това Якуинта донесе ценната точка за „старата госпожа”. Играчите на Ювентус записаха шести пореден мач без три точки, докато Милан прекъсна серията си от пет последователни победи. В края на двубоя бранителят на "росонерите" Джузепе Фавали получи директен червен картон и до известна степен предупредели крайния изход на мача.

Срещата започна доста равностойно. В 12-ата минута Маркиони центрира отляво в наказателното поле, Якуинта свали топката с глава към Каморанези, но след ударът му от движение топката мина над вратата. В ответната атака Кака много хитро се опита да изведе Филипо Индзаги зад отбраната на „старата госпожа”, но вратарят Буфон внимаваше и улови топката. Няколко минути по-късно опасен изстрел на Кака бе блокиран от защитник на „бяло-черните”.

В 17-ата минута Каморанези и Амаури комбинираха пред наказателното поле на „росонерите”, топката стигна до Маркиони. Той веднага стреля, но със самопожертвователна намеса Матио Фламини успя да предотврати сериозната опасност пред вратата на Калач. Три минути по-късно Пирло "копна" топката над отбраната на гостите, Индзаги стреля с левия крак, а ударът му мина над напречната греда. В 24-ата минута Зеедорф и Кака направиха хубаво двойно подаване, което изведе бразилеца в наказателното поле, но притичалият Григера изби коженото кълбо.

В 30-ата минута Амаури с глава свали топка към Якуинта, който стреля от воле, но австралийският страж на Милан улови коварния удар на италианеца. в 30-ата минута Кака изстреля истински снаряд към Буфон от 25 метра, но опитният вратар бе заел добра позиция и улови топката.

Малко преди края на първото полувреме Кристиан Поулсен се включи в атаката на своя тим, напредна до дъгата на наказателното поле и шутира с левия крак, а ударът му мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата на Милан. Три минути след това Пирло центрира към Индзаги, който стреля от движение, но ударът му излезе в аут. Така, до края на първите 45 минути двата отбора не сътвориха нищо интересно пред една от двете врати.

Втората част започна с далечен изстрел на Якуинта, който мина над вратата на Калач. В ответната атака Дейвид Бекъм центрира по прекрасен начин от ъглов удар, Пипо Индзаги се измъкна от персоналния си пазач и стреля с глава от границата на малкия пеналт, но ударът му излезе в аут.

В 49-ата минута дойде и най-опасното положение пред вратата на Милан. Амаури нахлу в наказателното поле на „росонерите” и веднага стреля към Калач, който не се намеси убедително и изпусна топката. Притичалият Якуинта отправи удар, но кълбото мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. Минута по-късно Занети изведе по прекрасен начин Якуинта зад отбраната на „червено-черните”, но този път Калач внимаваше и изби.

Милан отвърна с опасна контраатака, която бе подхваната от Зеедорф, но ударът му бе много неточен.

В 58-ата минута холандецът все пак успя да се разпише. Дзамброта по прекрасен начин изведе Индзаги, той влезе в наказателното поле и подаде към Амброзини. Италианецът се опита да шутира, но ударът му не се получи, топката обаче се озова в краката на Зеедорф, който от три метра насочи коженото кълбо в мрежата зад Буфон за 1:0. Две минути по-късно Винчецо Якуинта върна интригата в мача, след като се възползва от грешка в отбраната на домакините. Каморанези центрира в наказателното поле, Якуинта изпревари Фламини и от 4-5 метра с глава разстреля Калач - 1:1.

Само няколко минути по-късно Матио Фламини можеше да се реваншира за грешката си, но ударът му от 25 метра „облиза” напречната греда. Не след дълго влезлият като резерва Пато разтегли играта вдясно към Кака, той влезе в полето и стреля, но Буфон отрази удара му. В следващата атака отново бразилецът стреля с левия крак от дъгата на наказателното поле, ударът му се отклони в тялото на Легроталие и излезе в аут. Играчите на Милан изпълниха бързо ъгловия удар, Пато центрира към Индзаги, който стреля от воле с левия крак, а топката мина на сантиметри над напречната греда.

Веднага след пропуска бяха извършени смени в двата отбора , като на терена се появиха Роналдиньо за домакините и Алесандро Дел Пиеро за гостите. Включването на иконата на „старата госпожа” веднага даде резултат, а опасен изстрел на Якуинта бе избит с мъка от Калач. В 85-ата минута Пато бе повален в наказателното поле, но реферът Орсато не отсъди 11-метров наказателен удар. В ответната атака Джузепе Фавали фаулира Занети, а главният рефер му показа директен червен картон и остави „росонерите” с човек по-малко на терена.

В добавеното време Пирло центрира опасно от фаул, но Роналдиньо и Амброзини не успяха да засекат топката във вратата на Буфон. До края на мача двата отбора не успяха да си отбележат нов гол и така дербито на 35-ия кръг в Серия „А” завърши при резултат 1:1.

Милан - Ювентус 1:1
1:0 Зеедорф (58)
1:1 Якуинта (60)

Милан: Калач, Малдини (к), Дзамброта, Фавали, Зеедорф (88’ Сендерос), Пирло, Кака, Амброзини, Бекъм (67’ Пато), Фламини, Индзаги (75’ Роналдиньо)

Ювентус: Буфон (к), Де Челие (73’ Зебина), Киелини, Григера, Легроталие, Занети, Каморанези, Поусен, Маркиони, Амаури (75’ Дел Пиеро), Якуинта

Жълти картони: Бекъм, Фламини, Малдини (Милан); Поусен, Киелини (Ювентус)

Червени картони: Джузепе Фавали (Милан)

Главен рефер: Даниеле Орсато