3. Милан измъкна ценни три точки под проливния дъжд на „Олимпико”

Милан измъкна ценни три точки под проливния дъжд на „Олимпико”

Бъдещето на Давиде Балардини начело на Лацио виси на косъм

Отборът на Милан постигна ценна победа с 2:1 при гостуването си на Лацио в първото дерби по оста Рим – Милано от 12-ия кръг на италианската Серия „А”. „Росонерите” поведоха с два гола още през първото полувреме, но нелеп автогол на Тиаго Силва през втората част накара Леонардо и компания да треперят до самия край на мача, а проливният дъжд на „Олимпико” правеше задачата на двата отбора още по-тежка. Силите на Лацио обаче не стигнаха за нещо повече освен почетна загуба, а „орлите” нямат победа за първенство вече 10 поредни срещи.

Домакините от Лацио започнаха по-настървено срещата и в началните минути опитаха няколко далечни удара, чрез Сарате и Коларов, но те бяха спасени без особени проблеми от Дида. Милан пък започна трудно мача и отначало само се защитаваше, но с течение на времето „росонерите” напипаха ритъма на своята игра и започнаха по-често да поглеждат към вратата на Лацио.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Милан излезе напред в резултата. Андреа Пирло центрира остро от пряк свободен удар, а Тиаго Силва засече неговото подаване и от един метър с глава заби топката в мрежата на Муслера за 0:1. Лацио веднага опита да се върне в мача, но опасен изстрел на Мауро Сарате от фаул бе спасен от Дида.

В 34-ата минута пък Милан успя да удвои преднината си след нов гол с глава. При една отлична контраатака, Роналдиньо центрира опасно в наказателното поле, а Пато засече с глава и заби неспасяемо топката в долния ляв ъгъл – 0:2. Малко по-късно пък Кларънс Зеедорф не уцели вратата при изпълнение на двоен фаул в полето на Лацио. До края на първото полувреме „орлите” натиснаха, но не стигна до нищо по-опасно освен един далечен удар на Матусалем, който бе спасен от Дида. Милан пък пропусна да нанесе тежък удар минути преди края на първата част, но Бориело не успя да засече опасно подаване на Пато.

През втората част домакините от Лацио започнаха много настървено и още от самото начало се видя, че Дида ще има доста работа. Теренът на „Олимпико” вече бе наводнен и стана доста тежък за игра. Въпреки това, Лацио натисна здраво своя съперник и се наложи Дида да спасява последователни удари на Сарате и Роки. „Росонерите” от своя страна разчитаха предимно на контраатаки, но Пато и Роналдиньо по двете крила не успяха да се справят с отбраната пред себе си, както и с наводнения терен.

Така се стигна до 64-ата минута, когато един от голмайсторите за Милан, Тиаго Силва, си отбеляза нелеп автогол и върна интригата в мача. Мауро Сарате направи хубав пробив, но ударът му по земя бе твърде слаб. Силва обаче сложи крака си на пътя на топката и заблуди вече тръгналия в едната посока Дида. Това попадение даде криле на домакините и те увеличиха своя натиск. Сарате, Матусалем и появилият се като резерва Крус бяха най-голямата опасност за Милан, но техните опити бяха парирани или от бранители в червено-черно, или от отличния днес Дида.

В последните няколко минути на мача отборът на Милан бе този, който имаше отлични възможности за гол, но топовни удари на Фламини и Пато бяха спасени по блестящ начин от Муслера. Лацио пък се хвърли в отчаяни атаки, но не успя да стигне до реално положение за гол и така резултатът остана непроменен.

След тази победа Милан вече има 22 точки в актива си, което му отрежда третото място в класирането, с 2 по-малко от втория Ювентус и с цели 6 по-малко от лидера Интер, който приема Рома по-късно днес. Кризата за Лацио пък продължава с пълна сила. „Орлите” нямат победа от втория кръг и в момента заемат 16-ото място с едва 11 точки, само на 2 от зоната на изпадащите.

Лацио – Милан 1:2
0:1 Тиаго Силва 21’