3. Милан изпрати Пиоли с 3:3 срещу последния в Серия А (ВИДЕО)

Милан изпрати Пиоли с 3:3 срещу последния в Серия А (ВИДЕО)

Оливие Жиру и Симон Кяер изиграха последните си минути с екип на "росонерите"

В мач без значение за крайното класиране в Серия А Милан и Салернитана си спретнаха голово шоу, завършило 3:3 на „Сан Сиро“. Двата отбора се изправиха един срещу друг в среща от последния 38-и кръг на шампионата.

„Росонерите“ вече си бяха гарантирали сребърните медали и днес играха за честа си. Гостите пък отдавна загубиха шансове за оцеляване.

След равенството Милан събра 75 точки, като е на 18 зад шампиона Интер, за който предстои още един мач. Салернитана остава в дъното на таблицата със 17 точки.

Към средата на първата част Милан вкара два бързи гола, с които отправи сериозно предизвикателство към противника. Рафаел Леао изведе домакините напред в резултата в 22-рата минута, а пет по-късно Оливие Жиру удвои преднината на миланци.

Десетина минути преди почивката Тео Ернандес вкара за трети път топката в мрежата на Салернитана, но този път голът не беше зачетен заради засада.

В 64-тата минута гостите намалиха изоставането си. Сими порази целта, но Милан много бързо отговори. „Росонерите“ вкараха трети гол в 77-ата минута. Давиде Калабрия бе точен след асистенция на Кристиан Пулишия.

Въпреки че изоставаше с два гола, опашкарят в Италия не се предаде и вкара нови два гола, за да предотврати загубата. Жуниор Самбия и още веднъж Сими реализираха в 87-ата и в 89-ата минути. Така бе оформен крайният резултат.