3. Милан изстрада при гостуването си на Цюрих, но продължава напред в ШЛ - 1:1

Милан изстрада при гостуването си на Цюрих, но продължава напред в ШЛ - 1:1

Роналдиньо спаси "росонерите" след гол от дузпа

ФК Цюрих и  Милан не успяха да се победят в последната среща от груповата фаза на Шампионската лига, като завършиха при резултат 1:1. Двата отбора си размениха по едно полувреме, а "росонерите" в крайна сметка се радваха, след като точката ги прати в следващата фаза на най-комерсиалния турнир. Домакините откриха резултата през първата част чрез Гаич, но през второто полувреме бразилският магьосник Роналдиньо изравни от дузпа. Така възпитаниците на Леонардо се утвърдиха на втората позиция в група "С" и продължават в елиминационната фаза на Шампионската лига.

Мачът започна с опасна ситуация пред вратата на домакините. Бориело подаде на Пато, който насочи топката в долния ъгъл на Леони, но стражът на Цюрих успя да избие удара. В 10-ата минута Никчи преодоля двама бранители на Милан, но ударът му бе много неточен и излезе в аут. Постепенно действията се пренесоха в центъра на терена, а „росонерите” трябваше да извършат принудителна смяна, след като бразилецът Тиаго Силва се контузи.

В 26-ата минута Гаич се опита с хубав извеждащ пас да намери Алфонс, но нападателят на швейцарците не успя да овладее кълбото. Само две минути по-късно обаче играчите на Цюрих успяха да поведат в резултата. Роналдиньо фаулира нападателя на домакините на около 25 метра от вратата на Дида. Гаич застана зад топката и със страхотен изстрел по земя матира бразилския страж на „росонерите”. В 33-ата минута Зеедорф намери Бориело в наказателното поле, но ударът на нападателя излезе в аут. Три минути по-късно домакините можеха да стигнат и до втори гол. Гаич намери Оконкво, който влезе в полето и стреля, топката се удари в крака на Дида, но в крайна сметка бразилецът закова топката пред голлинията.

Второто полувреме започна с опасно центриране на Роналдиньо от корнер към Амброзини, но капитанът на Милан не успя да намери вратата на Цюрих. В 51-ата минута Диньо влезе в полето на домакините и стреля, но ударът му бе блокиран от Леони. Топката попадна в краката на Бориело, който акробатично се опита да изравни резултата, но топката излезе в аут. Натискът на „росонерите” през втората част все пак даде резултат в 62-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на 7-кратните европейски шампиони. Бориело нахлу в наказателното поле на Цюрих, но бе повален от Рочат. Бранителят на домакините получи директен червен картон, а Роналдиньо хладнокръвно реализира от 11-метровия наказателен удар – 1:1.

В 69-ата минута Антонини центрира остро в полето към Бориело, но нападателят на Милан не успя да овладее топката. Десетина минути по-късно Пирло комбинира хубаво с Антонини, но крайният бранител на „росонерите” не успя да преодолее Леони. До края на мача нападателите на Милан пропуснаха изгодни възможности да стигнат до трите точки.

ФК Цюрих – Милан 1:1
1:0 Гаич (28’)
1:1 Роналдиньо – дузпа (65’)

Цюрих: Леони, Кох, Барметлър, Тихинен, Рочат, Агертер, Оконкво, Гаич (82’ Маргаираз), Джурич (66’ Лампи), Никчи (74’ Вонлантен), Алфонс;

Милан: Дида, Абате, Неста, Силва (20’ Каладзе), Антонини, Пирло, Амброзини (55’ Фламини), Зеедорф, Пато, Роналдиньо, Бориело (84’ Индзаги);

Жълти картони: Барметлър (Цюрих); Абате, Зеедорф (Милан);

Червени картони: Рочат (Цюрих);

Главен рефер: Педро Проенка;

Стадион: „Летцигрунд”, Цюрих;

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1