3. Милан ликува след 1:1 в Неапол (ВИДЕО)

Милан ликува след 1:1 в Неапол (ВИДЕО)

"Червено-черните" са на полуфинал

Милан и Наполи не се победиха в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига на "Диего Армандо Марадона", завършвайки 1:1, но "росонерите" се класираха за полуфиналите в надпреварата за първи път от сезон 2005/06 благодарение на успеха с 1:0 на "Сан Сиро". Оливие Жиру даде аванс на гостите след страхотен пробив на Рафаел Леао в 43-ата минута, а попадението за Наполи вкара Виктор Осимен, но твърде късно - в добавеното време на втората част.

Жиру можеше да вкара и от дузпа в 22-ата минута, но бе спрян от Алекс Мерет. Вратарят на "росонерите" Майк Менян пък отрази изстрел от бялата точка на Хвича Кварацхелия в 82-ата минута.

Така Милан се класира на 1/2-финалите, където чака градския си съперник Интер, който има два гола аванс срещу Бенфика преди реванша на "Джузепе Меаца".

В 5-ата минута Марио Руи стреля от пряк свободен удар, но Крунич успя с глава да чукне топката встрани от вратата на Менян. В следващите минути неаполитанците продължиха с натиска си в опит бързо да стигнат до гол, но защитата на "росонерите" се справи с Хварацхелия и пробиви на Рахмани и Ди Лоренцо.

В 20-ата минута се стигна до дузпа за Милан, след като Марио Руи извърши нарушение срещу Рафаел Леао в наказателното поле. Зад топката застана Оливие Жиру, който бе спрян от Алекс Мерет.

В 26-ата минута Желински стреля право в ръцете на Менян, отговорът на Милан дойде две минути по-късно, когато Мерет с крак отрази изстрел на Жиру.

В 31-ата минута Матео Политано се контузи и на негово място влезе Ървинг Лосано, а само две минути след това и Марио Руи напусна с травма, заменен от Матиас Оливера.

Както и в първия мач Милан удари в края на първата част. Рафаел Леао пое топката в половината на "росонерите" и пробяга голяма дистанция с нея в крака, преди да я подаде на Жиру, който в опразнената врата нямаше как да сгреши.

В четвъртата минута на добавеното време гол на Осимен нямаше как да бъде зачетен заради очевадна игра с ръка.

Второто полувреме започна с пробив на Кварацхелия в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл мина покрай вратата и излезе в аут.

В 58-ата минута грузинецът мина между Калабрия  и Крунич, след което стреля, но стреля над вратата. В 64-тата минута Оливера пропусна да се разпише с глава. Натискът на Наполи продължи и в следващите минути, но защитата на гостите бе бекомпромисна.

В 80-ата минута Наполи получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка на Фикайо Томори. Кварацхелия се нагърби с изпълнението, но бе спрян от Менян, както Жиру от Мерет.

В добавеното време на среща Виктор Осимен вкара дежурното си попадение, но то дойде прекалено късно и "партенопеите" нямаха време за втори гол и стигане поне до продължения.

Наполи - Милан 1:1