3. Милан на второ място в Серия „А” след 3:2 над Бари (видео)

Милан на второ място в Серия „А” след 3:2 над Бари (видео)

Отборът на Милан продължава със стабилните си изяви през този сезон, след като днес победи с 3:2 тима на Бари

Отборът на Милан продължава със стабилните си изяви през този сезон, след като днес победи с 3:2 тима на Бари. Срещата се игра на стадион „Сан Никола” и бе от програмата на 10-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят започна блестящо за „росонерите”, които откриха резултата още в 4-та минута, когато Амброзини засече с глава центриране от корнер на Зеедорф. Веднага след гола Пулцети от домакините шутира опасно с десния крак, но кълбото не намери очертанията на вратата на гостите.

С течение на времето играчите на Милан се чувстваха все по-комфортно на стадион „Сан Никола” и в 16-ата минута Ибрахимович стреля в аут след удар с левия крак, а в 26-ата подобно изпълнение сътвори и Робиньо, но тогава шутът му бе спасен от Жиле. Малко по-късно пък Фламини изведе отново Робиньо на изгодна позиция, ала този път изстрелът на бразилеца не намери очертанията на вратата на домакините.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Ибрахимович изведе Фламини зад гърба на отбраната на Бари, а французинът с хладнокръвен удар с левия крак удвои преднината на своите – 2:0.

До края на полувремето домакините натиснаха здраво в търсене поне на едно попадение, което да ги върне в двуобя. Пропуски обаче направиха Пулцети и Барето, а до нов гол не се стигна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Милан.

Втората част започна с пропуск на Робиньо, но като цяло темпото в първите минути бе доста ниско. Така дойде 65-ата минута, когато Барето намери Кутузов, който с удар с десния крак препарира Абиати за 1:2.

Веднга след гола домакините можеха да стигнат и до второ попадение, но изстрел на Барето не намери очертанията на вратата на Милан. В 72-ата минута пък Зеедорф намери влезлия преди 10 минути Пато пред наказателното поле, с 40-метров пас, бразилецът овладя, нагласи си топката на левия крак и прати в долния десен ъгъл на вратаря Жиле – 3:1.

След това попадение „росонерите” отново свалиха оборотите и започнаха да разиграват спокойно в центъра на терена. В 81-ата минута Пирло изведе Ибрахимович на дясното крило, шведът влезе към наказателното поле и опита да намери непокрития Пато, но Жиле се хвърли и пресече паса към бразилеца. В самия крайк на двубоя, в 90-ата минута, Бари стигна до нов гол, след като Барето получи извеждащ пас от дълбочина, намери топката от воле с десния крак и оформи крайното 2:3.

След този успех тимът на Милан се изкачи еднолично на 2-о място във временното класиране с актив от 20 точки, на 2 зад лидера Лацио. Домакините от Бари пък са последни с едва 8 спечелени точки.

Бари – Милан 2:3

0:1 Амброзини 4’
0:2 Фламини 31’
1:2 Кутузов 65’