3. Милан обърна Рома и направи нова сериозна крачка към титлата (видео)

Милан обърна Рома и направи нова сериозна крачка към титлата (видео)

”Росонерите” спечелиха с 2:1 срещу „вълците”, италианският шампион грабна победата след два гола на Златан Ибрахимович

Отборът на Милан постигна много важен успех в борбата си за титлата в Серия А, побеждавайки с 2:1 като домакин Рома в мач от 29-ия кръг на италианския шампионат. „Росонерите” губеха с 0:1 на почивката на мача, но благодарение на двете попадения на Златан Ибрахимович през второто полувреме се добраха до победата. Така шампионът на Италия продължава да е лидер в подреждането, като вече води със 7 точки на втория – Ювентус. Рома пък остава на 6-ата позиция във временното класиране с актив от 44 пункта.

Двубоят на „Джузепе Меаца” бе изпълнен с вълнуващи моменти пред двете врати, а още в 8-ата минута Урби Емануелсон имаше възможност да открие, но ударът му бе спасен от Маартен Стекеленбург. Последваха и възможности пред Златан Ибрахимович и Съли Мунтари, но вратарят на Рома отново отрази.

„Вълците” също имаха своите шансове през първото полувреме, като най-интересното от случилото се пред Кристиан Абиати бе в края на първото полувреме. В 42-ата минута Пабло Освалдо нанесе изстрел с глава към вратата на „росонерите”, но вратарят на домакините се справи. Абиати обаче нямаше какво да направи при удара на Освалдо в 44-ата минута, когато резултатът бе открит. Нападателят на Рома стреля с левия крак, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Милан, като по този начин резултатът бе открит – 1:0 в полза на „вълците.

В началото на второто полувреме и двата тима имаха възможности да отбележат гол. След няколко пропуска пред двете врати, се стигна до 51-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за Милан за игра с ръка на Даниеле Де Роси в наказателното поле на Рома. Зад топката застана Златан Ибрахимович и с точно изпълнение възстанови равенството – 1:1.

”Росонерите” се втурнаха да търсят обрата в мача и създадоха няколко положения пред Стекеленбург. Пропуски пред вратата на „вълците” обаче направиха Кевин-Принс Боатенг и Златан Ибрахимович. В 73-ата минута Мунтари не успя да реализира ситуация за Милан, а Рома също получи шансове да поведе отново, но възможности пред Абиати пропуснаха Освалдо и Пянич.

Така се стигна до 83-ата минута, когато пълният обрат в мача бе осъществен. Автор на второто попадение за домакините отново бе Златан Ибрахимович. До края на двубоя ново попадение в срещата не падна и така „росонерите” постигнаха 19-ата си победа от началото на сезона.

Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия