3. Милан обезличи Барса в първия мач и взе ценен аванс преди реванша на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

Каталунците разочароваха с представянето си на "Сан Сиро" и загубиха с 0:2

Милан победи Барселона с 2:0 в първия мач помежду им от осминафиналите на Шампионската лига. Срещата се игра на стадион „Сан Сиро” в Милано, а попаденията за „росонерите” бяха дело на Кевин-Принс Боатенг и Съли Мунтари.

Италианският тим изигра отлични 90 минути и доминираше през по-голямата част от двубоя. Барселона пък разочарова с представянето си днес и така и не успя да създаде чисти голови ситуации пред Кристиан Абиати.

Първото полувреме не бе особено вълнуващо, като нямаше и много чисти голови положения пред двамата вратари, но все пак „росонерите” се представиха по-добре през първата част. Съли Мунтари отправи удар от воле с левия крак в 5-ата минута, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. В 16-ата минута Кевин-Принс Боатенг намери по отличен начин Стефан Ел Шаарави зад отбраната на гостите, но италианецът се забави и притичалият Карлес Пуйол изби в корнер. При последвалото центриране от ъгловия удар Боатенг засече, но топката премина в близост до лявата греда.

Шави нанесе изстрел отдалеч в 20-ата минута, но ударът не се оказа проблем за Кристиан Абиати, който спаси. До края на първото полувреме нямаше много интересни моменти и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

”Росонерите” продължиха да се представят добре и през втората част и в 57-ата минута откриха резултата. Стефан Ел Шаарави спечели нарушение в половината на Милан, а при изпълнението на свободния удар топката бе пусната към Монтоливо, който нанесе далечен изстрел. След удара кълбото рикошира в тялото на играч на Барселона, след което се отби и в ръката на Кристиан Сапата, а после се озова в Кевин-Принс Боатенг, който не се поколеба и нанесе страхотен удар към Виктор Валдес, а топката влетя неспасяемо във вратата на Барселона.

Гостите се опитаха да отвърнат на удара и Лионел Меси стреля отдалеч, но неточно. Влезлият като резерва Джампаоло Пацини пък опита технично изпълнение в 69-ата минута, като ударът му обаче бе спасен без проблеми от Виктор Валдес. Андрес Иниеста имаше шанс да се разпише в 76-ата, но изстрелът на испанския национал премина покрай лявата греда.

Така се стигна до 81-ата минута, когато домакините отбелязаха втори гол. „Росонерите” организираха отлична атака, а Стефан Ел Шаарави получи кълбото в наказателното поле, след което подаде по страхотен начин към Съли Мунтари, който с блестящ удар от воле с левия крак направи безпомощен Виктор Валдес за втори път в мача. 3 минути преди края на редовното време Карлес Пуйол засече с глава центриране от корнер, но прати топката далеч покрай вратата.

До края на срещата не се стигна до нови голове и така „росонерите” надделяха над каталунците с 2:0 и по този начин взеха ценен аванс преди реванша на „Камп Ноу”, който е на 12 март (вторник).

Милан 2:0 Барселона

57’ 1:0 Боатенг
81’ 2:0 Мунтари

Стадион: „Сан Сиро”

Жълти картони: Мексес, Траоре (Милан); Бускетс, Пике (Барселона)

Червени картони: няма

Състави:

Милан:
Абиати, Мексес, Сапата, Абате, Мунтари, Боатенг, Монтоливо, Констант, Амброзини, Пацини (Нианг 75’), Ел Шаарави (Траоре 88’);

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол (Масчерано 88’), Алба, Фабрегас (Алексис 62’), Шави, Иниеста, Бускетс, Меси, Педро;

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи