3. Милан отново начело в Калчото след 3:1 над Чезена (видео)

Милан отново начело в Калчото след 3:1 над Чезена (видео)

Киево излъга Дженоа в Генуа

Шампионът Милан направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 3:1 над тима на Чезена. Срещата се игра на стадион "Дино Мануци" и бе от програмата на 24-ия кръг на италианската Серия "А".

Дебют за Милан в този мач направи дошлият под наем от Интер - Съли Мунтари, който откри и резултата в мача.

Двубоят започна с тотално превъзходство на "росонерите", въпреки липсата на 15 основни футболисти. Гостите обаче изтърваха няколко изгодни положения в началните минути чрез Амброзини, Мунтари и Емануелсон.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Тиаго Силва изстреля истински снаряд от фаул, Антониоли не се намеси както трябва и притичалият Мунтари не сбърка при добавката, давайки преднина на гостите.

Натискът на Милан продължи и след това попадение и в 31-ата минута, след бърза контраатака, Робиньо намери Емануелсон, който напредна и със силен удар от границата на пеналта прати топката в долния ляв ъгъл на Антониоли - 2:0.

Веднага след този гол обаче, "морските кончета" можеха да се върнат в мача, след като Якуинта засече с глава центриране на Комото, но Абиати бе на място и спаси.

До края на полувремето повече попадения нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за гостите.

Втората част стартира отново по-силно за шампионите и в 55-ата минута те вече водеха с 3:0, след като Абате намери Робиньо в наказателното поле, бразилецът напредна и хладнокръвно прати топката покрай вратаря в мрежата на Чезена.

След този гол "росонерите" намалиха оборотите, което даде възможност на "морските кончета" да организират няколко опасни атаки.

При една от тях, в 65-ата минута, Пудил оформи крайното 1:3 с хубав удар с левия крак в долния десен ъгъл на Абиати.

В друг мач от този 24-и кръг на Серия "А" отборът на Киево спечели ценни три точки при визитата си на Дженоа, налагайки се над "грифоните" с минималното 1:0.

Единственото попадение в мача бе дело на Тереау 30-ата минута след хубава асистенция на Серджо Пелисие.