3. Милан оцеля на „Везерщадион” – 1:1

Милан оцеля на „Везерщадион” – 1:1

Супер Дида и Супер Пипо донесоха равенството за "росонерите", а Томас Шааф и компания трябва да съжаляват за изпуснатата победа

Отборите на Вердер (Бремен) и Милан завършиха наравно 1:1 в първата среща по между им от 1/16 финалите на турнира за Купата на УЕФА. Като цяло тимът на Вердер бе по-добрият на терена, но изявите на Дида попречиха на домакините да стигнат до победата. Момчетата на Карло Анчелоти, който бе пуснал голяма част от резервите си в този мач, предимно се защитаваха и разчитаха на контраатаки и оставеният сам в атаката Филипо Индзаги.

Още в първата минута на мача вратарят на Милан в този мач Дида трябваше да се намесва, след удар с глава на Уго Алмейда. В 7-та минута Индзаги стреля опасно, но Вийзе спаси. Вердер като цяло бе по-добрият тим в първите минути на срещата и постоянно нападаше, докато Милан се бе прибрал в своята половина и разчиташе на контраатаки. Тциолис от състава на Вердер имаше добра възможност да вкара от удобна позиция, но ударът му премина встрани от целта. В 26-ата минута Фритц стреля опасно, но Дида спаси. Стигна се до 36-ата минута, когато след груба грешка на Клемънс Фритц топката попадна в Матьо Фламини, който центрира към Индзаги. Деветката на Милан стреля с глава, ударът му бе блокиран от тяло на бранител на Вердер, но след това коженото кълбо отново се озова в краката на Индзаги и този път нападателят на Милан не сгреши и с левия крак прати топката в мрежата на Вийзе за 0:1. До края на полувремето Вердер опита да върне гола, но първо Дида спаси удар на Диего, а малко след това Пизаро не успя да уцели вратата.

Втората част започна с тотален натиск на домакините, но по-чистите положения се откриха пред състава на Милан. Първо удари на Алмейда и появилият се като резерва Налдо бяха спасени от вратаря Дида, а в 57-та минута пред „росонерите” се откри отлична възможност да увеличат аванса си. Индзаги стреля от границата на наказателното поле, Вийза спаси, но топката попадна във Фламини, който също отправи много силен удар, но отново стражът на домакините се намеси блестящо. В ответната атака Алмейда стреля опасно с глава, но топката премина встрани от вратата. В 66-ата минута Филипо Индзаги бе изведен сам срещу вратаря, но ударът на деветката на Милан срещна напречната греда за радост на Тим Вийзе. В 68-та минута Дида спаси силен удар от фаул на Алмейда, а в следващата атака отново бразилският страж се намеси отлично след удар с глава на Налдо. Все пак се стигна до 84-та минута, когато най-накрая Вердер успя да изравни. Изсипана топка в наказателното поле бе свалена от Алмейда към Диего и бразилецът с точен удар с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Дида, който дори не помръдна – 1:1. Оттук до края на срещата, възпитаниците на Томас Шааф непрестанно изсипваха топката в наказателното поле, но защитата на Милан се справяше. В 91-та минута на двубоя обаче Пизаро отправи много труден удар с глава с гръб към вратата, Дида не реагира, но за щастие на футболистите на Милан, топката срещна левия страничен стълб. Това бе и последното положение в мача и така резултатът остана непроменен.

Сега всичко остава да се реши на реванша след 1 седмица на „Сан Сиро”.