3. Милан отупа Дженоа в голово шоу на "Сан Сиро" - 5:2

Милан отупа Дженоа в голово шоу на "Сан Сиро" - 5:2

"Росонерите" получиха три дузпи в повторния дебют на Дейвид Бекъм с "червено-черната" фланелка.

Милан започна новата година с разгромна победа с 5:2 над Дженоа. Освен с убедителния успех на „росонерите”, срещата на стадион „Сан Сиро” ще се запомни и с повторния дебют на английската звезда Дейвид Бекъм с „червено-черната” фланелка, който остана на терена до 76-ата минута и се отчете с няколко добри отигравания.

Двубоят започна кошмарно за Милан, след като Роналдиньо изпусна дузпа, а малко по-късно Скули изведе Дженоа напред в резултата. Попадението обаче само раздразни водения от Леонардо тим, който вдигна оборотите и отбеляза пет гола. Главният рефер Орсато пък отсъди цели три дузпи в полза на Милан, две от които бяха превърнати в голове от Роналдиньо и Хунтелаар. Останалите попадения бяха дело на Тиаго Силва и Марко Бориело, който се разписа на два пъти. Преотстъпеният от Интер нападател Давид Суазо пък направи загубата на Дженоа по-почетна в последните минути на мача.

Срещата започна доста равностойно, като дори в първите минути гостите от Дженоа владееха инициативата. В 4-ата минута завърналият се в Милан Дейвид Бекъм се пребори за една топка по дясното крило и веднага центрира към границата на малкия пеналт, където бе Марко Бориело. Таранът чукна топката, но със страхотен рефлекс стражът на гостите успя да избие коженото кълбо. Три минути по-късно Модесто получи топката пред полето на „росонерите” и веднага стреля в долния ляв ъгъл, но Дида внимаваше и изби.

В 12-ата минута Антонини пусна топката към капитана на Милан Амброзини, който нахлу в полето на Дженоа, но бе повален от Биава. Реферът не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана бразилският магьосник Роналдиньо, който обаче стреля слабо в долния ляв ъгъл и вратарят Амелия успя да улови топката. Въпреки, че играчите на „росонерите” продължиха да владеят инициативата, в 25-ата минута гостите от Дженоа откриха резултата. Паласио напредна по лявото крило и центрира към далечната греда, където непокрит бе оставен Скули, който с глава от един метър простреля Дида.

В 30-ата минута Бекъм с далечен пас намери Бориело, който с глава свали топката в краката на Амброзини. Капитанът на „росонерите” нахлу в наказателно очи, но останал очи в очи с Амелия, стражът на гостите го фаулира. Реферът Орсато за втори път в мача посочи бялата точка и показа жълт картон на италианския страж. Зад топката отново застана Роналдиньо, който този път с прецизен изстрел в долния десен ъгъл не остави никакви шансове на Амелия – 1:1. Само три минути по-късно Бекъм можеше да се разпише в повторния си дебют, но ударът му от границата на полето мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата.

В 38-ата минута Милан нанесе и своя втори удар в мача. Абате получи топката по дясното крило и центрира към далечната греда, където бе Бориело, който стреля с глава. Топката се озова в Амброзини, но ударът му бе блокиран от вратаря на Дженоа. Кълбото обаче попадна в краката на бразилския защитник Тиаго Силва, който с левия крак не остави никакви шансове на Амелия - 2:1.

Второто полувреме започна вихрено за отбора на Милан, който успя да отбележи трети гол в 48-ата минута на мача. Роналдиньо с уникален пас в коридор изведе Антонини в наказателното поле на Дженоа. Левият бек овладя топката до аутлинията и подаде на непокрития Бориело, който от 2-3 метра не остави никакви шансове на Амелия. Воденият от Леонардо тим продължи да диктува темпото на игра, а бразилският магьосник Роналдиньо правеше каквото си пожелае за радост на тифозите на „Сан Сиро”.

В 60-ата минута интригата в мача окончателно бе убита, след като Бориело вкара втория си гол в мача. Антонини овладя топката пред границата на полето и с техничен прехвърлящ пас намери италианския нападател в наказателното поле. Бориело стреля акробатично със странична ножица, като не остави никакви шансове на Амелия – 4:1. Пет минути по-късно влезлият като резерва Запатер стреля от пряк свободен удар от 25 метра, но Дида внимаваше и улови топката.

В 71-ата минута Гатузо открадна една топка пред наказателното поле на Дженоа и се озова очи в очи с Амелия, но ударът на опорния халф срещна тялото на вратарят на гостите. Две минути по-късно Роналдиньо си пое топката с пета и нахлу в полето на Дженоа, но бе повален от Роси. Реферът Орсато отново посочи бялата точка. Бразилецът предостави изпълнението на 11-метровия наказателен удар на влезлия като резерва Клаас-Ян Хунтелаар. Холандецът бе безпощаден от бялата точка и вкара първия си гол на „Сан Сиро”.

В 79-ата минута Неста действа неконцентрирано и подари топката на Давид Суазо. Преотстъпеният от Интер нападател се озова очи в очи с Дида и с хладнокръвен изстрел под гредата не остави шансове на бразилския вратар. До края на мача и двата отбора не сътвориха нищо интересно и в крайна сметка Милан записа убедителна победа в началото на 2010-а година.

След този успех "росонерите" остават на 2-ото място в класирането на Серия "А" с актив от 34 точки и мач по-малко. Тимът на Дженоа пък заема 13-ата позиция с 24 пункта.

5:2 Суазо (79’)

Милан: Дида, Абате, Неста, Силва, Антонини, Пирло (65’ Фламини), Гатузо, Пирло, Амброзини, Бекъм (76’ Янкуловски), Роналдиньо, Бориело (66’ Хунтелаар)

Дженоа: Амелия, Морети (37’ Модесто), Биава, Крисито, Роси, Милането, Джурич, Место (62’ Запатер), Скули, Суазо (81’ Креспо), Паласио

Жълти картони: Амброзини, Бориело (Милан); Амелия, Роси, Джурич (Дженоа)

Главен рефер: Орсато

Стадион: „Сан Сиро”, Милано

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1