3. Милан ознаменува титлата си с разгром над Каляри

Милан ознаменува титлата си с разгром над Каляри

Милан победи без никакви проблеми Каляри в 37-ия кръг на Серия А. „Росонерите”, които получиха златото си преди този двубой, ознаменуваха титлата с разгром – 4:1 на стадион „Сан Сиро”.

Робиньо се отличи с два гола за успеха, Зеедорф и Гатузо допълниха списъка с голмайсторите, а почетното попадение за гостите бе дело на Госу.

Новите шампиони на Италия започнаха очаквано срещата със самочувствие и неприятностите пред вратата на Каляри започнаха да се редят една след друга. „Росонерите” през цялото време на първата част контролираха ситуацията на терена. Те владееха топката 62% и бяха отправили общо 7 удара към вратата на гостите. Първата по-сериозна възможност за Милан бе в 16-ата минута, когато Пато отправи силен удар, който обаче бе отразен.

Логичното се случи. Головете за домакините не закъсняха. В 22-ата минута Рубиньо откри резултата след пас на Кларанс Зеедорф. Гостите още не бяха успели да се отърсят от попадението и 120 секунди след това се наложи да бият центъра още веднъж. „Лошото момче” на „росонерите” Дженаро Гатузо покачи на 2:0.

Футболистите на Масимилиано Алегри не спряха до тук и продължиха по шампионски. В 35-ата минута Рубиньо бе точен за втори път и отчая напълно гостите от Каляри. Те все пак върнаха едно попадение дело на Андреа Госу, като се случи в един от малкото проблясъци на тима на Роберто Донадони в двубоя.

През втората част статуквото не се промени. Милан продължи да доминира и логично стигна до четвърти гол. Този път точен бе отлично представилият се в срещата Зеедорф в 77-ата минута, като Пато се отчете с асистенция. Бразилецът направи също много силен мач, въпреки големия брой пропуски.