3. Милан падна от Емполи на "Сан Сиро", резил за Палермо на "Олимпико" (ВИДЕО)

Милан падна от Емполи на "Сан Сиро", резил за Палермо на "Олимпико" (ВИДЕО)

"Росонерите" изпуснаха дузпа и бяха освиркани у дома, Лацио помете Палермо с 6:2, Кейта вкара хеттрик за 5 минути

Милан изпусна дузпа и изненадващо загуби на "Сан Сиро" с 1:2 от борещия се за оцеляване Емполи в 33-ия кръг на Серия А. Емполи имаше само два успеха срещу „росонерите” в 23 срещи в елита досега, и двата на „Сан Сиро”.

Тосканците започнаха смело и Тиам тества Донарума, на когото се наложи да избива с ръка силното воле на Омар Ел Кадури под гредата. „Росонерите” бяха беззъби в атака преди почивката и ударите на Лападула, Соса и Сусо не носеха голяма заплаха, макар да б яха в очертанията.

Пет минути преди почивката Кристиян Сапата наивно изпусна Леван Мчелидзе и грузинецът с глава откри резултата за гостите след центриране на Ел Кадури от корнер.

Де Шилио и Соса получиха жълти картони и ще бъдат наказани за гостуването на борещия се за своето оцеляване Кротоне следващата седмица. В началото на втората част голмайсторът за Емполи Мчелидзе получи тежка контузия и беше изнесен на носилка, а ветеранът Масимо Макароне го замени.

Милан получи дузпа за наивно нарушение на вратаря Скорупски срещу Пашалич, който беше близо до вратата след отбита топка, но с гръб към нея. Сусо се нае да бие от бялата точка, стреля силно право в средата и полският страж спаси с един крак и после се изправи бързо, за да парира и добавката на Лападула. Винченцо Монтела не можеше да повярва, че неговите момчета успяха да изпуснат и дузпа.

Емполи изби топката на голлинията след корнер за „росонерите”, а точно в средата на втората част Масимо Макароне свали с глава в наказателното поле за Маме Тиам, който дебнеше на линията на засадата и мощно прониза мрежата отблизо за 2:0 в полза на Емполи.

Този път Милан отговори бързо и намали само 5 минути по-късно Джанлука Лападула овладя дълъг пас на Соса, направи финт и с левия крак ниско по диагонала насочи в далечния ъгъл за 1:2.

До края Милан направи големи пропуски чрез Пашалич и Деулофеу. Милан получи и двоен удар в наказателното поле след грешка на Скорупки, който лови, пусна топката на земята и пак я лови, но защитник отрази силния шут след двойния удар.

Донарума спаси с една ръка срещу Макароне, а резервата Лукас Окампос тресна гредата на гостите. Продължението беше 7 минути и в него Донарума още веднъж спаси сам срещу нападател на гостите, този път Тиам и въпреки това Милан загуби у дома.

Ивайло Чочев влезе като резерва при големия срам на Палермо на „Олимпико”, където Лацио унижи сицилианците със 6:2. До 26-ата минута Палермо сякаш не беше на терена и губеше с 0:5, като Балде Кейта вкара хеттрик в рамките на 5 минути.

Палермо нямаше победа като гост на Лацио от май 2008-а, но днес нещата бяха направо кошмарни.

Чочев беше резерва, а на терена Лацио поведе набързо с два гола на Чиро Имобиле в осмата и десетата минута след свалена топка при корнер и после след подаване  на Милинкович-Савич от лявото крило.

Кейта комбинира с Имобиле, премина двама и направи 3:0 в 21-ата минута. След това Морганела свали Кейта в наказателното поле и сенегалецът сам вкара дузпата за 4:0. В 26-ата минута Билия отне от Енрике, а Имобиле с петичка заложи за Кейта, който направи 5:0 и оформи хеттрик за 5 минути.

След паузата Андреа Рисполи върна набързо два гола за Палермо до 52-ата минута, а Ивайло Чочев влезе в игра в средата на втората част. В последната минута резервата Лука Кречо оформи крайното 6:2 за Лацио.

Палермо на практика само чака кога ще изпадне, защото вече изостава с 13 точки от спасителната зона пет кръга преди края. Емполи има 5 точки аванс пред Кротоне в битката за последното спасително 17-о място. Кротоне, без Сашо Тонев в групата, днес обърна доиграващия сезона Сампдория за 2:1 в Генуа.

Патрик Шик изведе "моряците" напред през първата част след красиво обръщане с финт срещу последния защитник, но през втората част лидерът на Кротоне Диего Фалсинели изравни, след като по-рано беше ударил греда, а нигерийската резерва Сими Нванвко донесе трите точки на гостите.