3. Милан повали Ювентус и вдигна трофея "Берлускони" (видео)

Милан повали Ювентус и вдигна трофея "Берлускони" (видео)

Фантастични голове на Боатенг и Зеедорф осигуриха победата на "росонерите"

Милан победи Ювентус с 2:1 на стадион „Сан Сиро” в Милано в мач, изпълнен с интрига, като по този начин остави трофея „Луиджи Берлускони” у дома.

Ранни голове през първото полувреме на Кевин Принс Боатенг и Кларънс Зеедорф бяха достатъчни за триумфа над „Старата госпожа”. Мирко Вучинич върна един гол през втората част, но Юве нямаше сили за повече.

Първият гол на Милан беше истински шедьовър. Игнасио Абате центрира привидно безопасно в накзателното поле на Ювентус, но ганецът Боатенг с невероятен удар от въздуха от воле матира Буфон, който нямаше какво да направи. Топката бе прекрасно насочена от Кевин Принс и с много фалц връхлетя в долния ляв ъгъл на стража на „адзурите” в 9-ата минута.

Точно в средата на първата част Зеедорф попадна в прегръдките на съотборниците си и Милан поведе с 2:0. Попадението отново си заслужаваше. Съдията отсъди един спорен фаул за игра с ръка на Артуро Видал и холандецът перфектно прехвърли стената, а Буфон не мръдна, гледайки как топката среща лявата му греда и за втори път се озовава в мрежата му.

„Бианконерите” опитаха да изравнят, но Клаудио Маркизио нямаше късмет. Хубав негов удар от далечно разстояние срещна гредата на безпомощния Абиати. Все пак Юве върна един гол чрез новото попълнение в атака Мирко Вучинич. В 57-ата минута Неста получаваше медицинска помощ извън терена и черногорецът се възползва от това. Дел Пиеро го намери в коридор отляво и Вучинич хладнокръвно прати топката по земя покрай Абиати за 2:1.

До края Юве можеше да изравни, но не можа да реализира шансовете си. Дел Пиеро беше сам срещу Абиати в 67-ата минута, но не успя да преодолее стража. После Красич се опита да заобиколи вратаря с топка в крака, но не сполучи.

Така Милан вдигна трофея след триумфа над Юве. Така само „бианконерите” останаха без предсезонен трофей от голямата тройка в Италия. Милан спечели трофея „Луиджи Берлускони”, а преди дни Интер завоюва трофея „ТИМ”.