3. Милан пречупи Киево с два гола на Кейсуке Хонда (ВИДЕО)

Милан пречупи Киево с два гола на Кейсуке Хонда (ВИДЕО)

Милан влезе в топ 4 след успеха във Верона, вижте всички резултати и голмайстори в Серия А

Два гола на Кейсуке Хонда и друг комичен автогол стигнаха на Милан да сложи край на прокобата при визитите на Киево за успеха с 3:1 в 7-ия кръг на Серия А.

Така Милан се изкачи до 4-то място с 14 точки и е само на 5 зад лидера Ювентус. Киево има 4 на 18-та позиция.

Преди мача и двата отбора имаха по 11 точки, а Милан загуби на този стадион миналия сезон, а друга загуба с 3:5 през 1973 година им струваше титлата.

Удар на Поли беше отбит, а добавката на Ел Шаарави бе насочена право във вратаря Рафаел. После Фернандо Торес стреля встрани.

Милан поведе след подарък от защитата на „летящите магаренца”. Ветеранът Рафаел Маркес опита да изчисти центриране на Абате, но вместо това насочи топката в мрежата до близката греда.

Верона отговори на автогола с опасен изстрел на Емил Халфредсон, но „росонерите” удвоиха само 6 минути след първия гол. Ел Шаарави изведе Хонда с хитър нисък пас през половината терен и японецът добре завъртя за 2:0.

После дойде времето на Абиати. Ветеранът на вратата на Милан спаси воле на Лука Тони с една ръка, изби удар с глава на Талеб и изби висок фалцов удар на Тони.

В 56-ата минута Адил Рами изведе Хонда с пас от централната линия и той вкара шестия си гол за сезона с левия крак.

Верона успя да вкара само почетен гол чрез Нико Лопес в 88-ата минута, а след това параболичен удар на Нене тупна върху напречната греда, но отборът на Индзаги си тръгна с трите точки.