3. Милан пречупи Монца, Антов не игра (ВИДЕО)

Милан пречупи Монца, Антов не игра (ВИДЕО)

Болоня се наложи драматично над Сампдория

Милан записа 3-та последователна победа с резултат 1:0 във всички турнири.

Този път „росонерите“ надвиха като гости Монца в мач от 23-ия кръг на италианската Серия А.

Българският национал Валентин Антов остана резерва за домакините, които загубиха след попадение на Жуниор Месиас преди почивката.

Двата отбора удариха по 1 греда, а след успеха Милан събра 44 точки и се изравни с градския съперник Интер на второто място във временното класиране, макар и с мач повече.

Съставът на Монца е 10-ти с 29 точки в своя актив.

Домакините имаха две отлични възможности за гол още в началото на мача, но Татарушану отрази удари на Чурия и Петаня. В следващите минути "росонерите" взеха инициативата, а в 19-ата минута гредата спаси Монца след шут на Рафаел Леао.

В 25-ата минута португалецът отново отправи удар, който Ди Грегорио не успя да улови. Топката се озова в Браим Диас, който също отправи удар, но този път вратарят се намеси решително и спаси.

Третата възможност пред Милан доведе до гол. Жуниор Месиас се оказа на стрелкова позиция и отправи неспасяем удар за 0:1.

Монца успя да създаде нещо по-интересното пред вратата на Татарушану едва в 51-ата минута, но румънският вратар спаси удара на Петаня. Три минути по-късно Бириндели поиска дузпа след съприкосновение с Ернандес, но вместо това получи жълт картон за симулация.

В 57-ата минута Ернандес се озова сам срещу Ди Грегорио, успя да го прехвърли, но не уцели рамката на вратата. В 71-ата минута коварен шут на Чурия срещна гредата, след което се отби в тялото на Татарушану, но излезе в корнер.

До края нови попадения не паднаха и така Милан постигна трета последователна победа след успехите над Тотнъм и Торино, също с по 1:0.

По-рано през деня Болоня победи драматично като гост Сампдория с 2:1 в първия двубой от съботната програма на Калчото.

Попадение на Рикардо Орсолини в първата минута на допълнителното време с удар в горния ляв ъгъл след асистенция на Никола Моро осигури успеха в полза на "червено-сините".

Преди това, в 27-ата минута, Роберто Сориано даде аванс за гостите след подаване на Муса Бароу.

В 68-ата минута Абделхамид Сабири изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Джон Лукуми в наказателното поле. Само три минути след това главният съдия Масимилиано Ирати отсъди нов 11-метров наказателен удар в полза на домакините, но този път Сабири не успя да реализира от бялата точка.

Болоня се намира на седмо място в Серия А с актив от 32 точки, докато Сампдория заема 19-та позиция със само 11 пункта и има опасност да загуби елитния си статут след седем поредни двубоя без победа.