3. Милан предотврати звучен провал (ВИДЕО)

Милан предотврати звучен провал (ВИДЕО)

Тимът на Пиоли върна два гола за 3:3 в Сасуоло

Вторият в Серия А Милан предотврати чутовна издънка след късно 3:3 със Сасуоло в мач от 32 кръг.

На "Мапей Стейдиъм" домакините се виждаха като краен победител още до 10-ата минута, когато поведоха комфортно с 2:0.

Първо Андреа Пинамонти разстреля резервния вратар на "росонерите" Марко Спортиело, заел мястото на контузения Майк Менян.

Минути по-късно Арман Лориенте бе изведен зад отбраната на гостите и успя да прокара топката покрай италианския страж.

Шокът за гранда от Милано бе пълен и дойде дни след 0:1 от Рома в Лига Европа.

В 20-ата минута типичен пробив на Рафаел Леао по крилото завърши с удар в негов стил, който върна Милан в играта.

Последваха силни минути за гостите, но Сасуоло някак ударжа аванса до почивката. Втората част започна с трети гол за домакините, дело отново на Лориенте, който завърши перфектна атака на Сасуоло.

Гол на Лука Йович в 59-ата минута дойде след центриране на Леао и нерачетено излизане на Андреа Консили, който до този момент бе перфектен.

Резервата Самуел Чукуезе изравни с впечатляващ удар с външен фалц, но се оказа, че е имало засада. Окафор все пак вкара за 3:3 след разбъркване в наказателното поле, където той стреля от въздуха пред погледа на Габия.

Равенството остави домакините в зоната на изпадащите с 26 точки, на една от спасителната зона. "Росонерите" пък са втори с 69, на 6 пред Ювентус, но и на цели 13 от Интер, който е с мач по-малко.