3. Милан прегази Болоня с 4:1 като гост, Бекъм с първи гол

Милан прегази Болоня с 4:1 като гост, Бекъм с първи гол

Отборът на Милан записа победа с 4:1 при гостуването си на Болоня в среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А”, а английската супер звезда Дейвид Бекъм отбеляза първия си гол с червено-черната фланелка. По този начин „росонерите” успяха да отмъстят на Болоня за загубата в първия кръг на шампионата, а треньорът на домакините Синиша Михайлович наблюдава от трибуните загубата на своя отбор.

Страхотен подарък за мач номер 400 на Карло Анчелоти начело на Милан.

Срещата обаче започна по много лош начин за Милан. В 9-ата минута Болоня получи правото да изпълни дузпа, след като Аморозо бе съборен от двама бранители на гостите в наказателното поле. Зад топката застана Марко Ди Вайо, който не сгреши, отбелязвайки 12-ия си гол за сезона. Милан обаче реагира много бързо и още в 13-ата минута Кларънс Зеедорф възстанови равенството. Кака стреля силно от границата на наказателното поле, ударът му бе спасен от вратаря Антониоли и топката попадна в Зеедорф, който отблизо я прати в мрежата на домакините – 1:1. В 17-ата минута Милан вече водеше в резултата, след като главният съдия отсъди дузпа идентична дузпа за гостите, която Кака превърна в гол – 1:2. Малко преди края на полувремето Габи Мудингай от състава на Болоня получи втори жълт картон и остави своя тим с човек по-малко на терена. В 43-та минута хубава атака на Милан завърши с нов гол. Бразилците Пато и Кака направиха отлично двойно подаване, а последният прати топката зад Антониоли с хубав удар с левия крак.

През втората част Милан бе отборът, който задържаше топката и владееше изцяло иницативата. Останали с човек повече „росонерите” редяха атака след атака и можеха да стигнат до още попадения. В 59-ата минута гостите стигнаха и до 4-и гол, чиито автор бе Дейвид Бекъм. Кларънс Зеедорф изведе англичанина в наказателното поле, след което Бекъм стреля силно с десния крак и не остави шансове за вратаря Антониоли – 1:4. Оттук до края на срещата Милан можеше да стигне и до още попадения, но разконцентриратана игра на Пато и появилият се като резерва Индзаги попречиха за вкарването на 5-и гол. Роналдиньо също се появи на терена, но не успя да се разпише, след като на 2 пъти Атнониоли спаси негови удари. Болоня пък тотално свали гарда и единствен Марко Ди Вайо бе деен в предни позиции, но Абиати спаси единствения му опасен удар. В крайна сметка Милан стигна закономерно до победата и нанесе първа загуба на Синиша Михайлович и компания от 7 мача насам.

След този успех Милан остана на 3-то място и вече има 40 точки в своя актив, 3 по-малко от лидерите Ювентус и Интер, но „нерадзурите” приемат Сампдория в последния мач от кръга и отново могат да се изкачат еднолично на върха. Болоня пък остана 16- с актив от едва 19 точки.

БОЛОНЯ (4-3-2-1):
Антоньоли, Дзенони, Терци, Морас, Бомбардини, Волпи, Мудингай, Адаилтон, Валиани, Аморозо (72 - Касарини), Ди Вайо.

Старши-треньор:
Михайлович.

МИЛАН (4-3-2-1):
Абиати, Дзамброта (67 - Антонини), Сендерос, Малдини, Фавали, Бекъм, Пирло, Амброзини, Кака (74 - Ф. Индзаги), Зеедорф, Пато (73 - Роналдиньо).

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1