3. Милан продължава да гази в Италия - 4:0 над Сиена у дома

Милан продължава да гази в Италия - 4:0 над Сиена у дома

Магически Роналдиньо с първи хеттрик за "росонерите"

Отборът на Милан записа четвърта поредна победа от началото на годината във всички турнири и съкрати разликата с лидера Интер до само шест точки, като „росонерите” са и с мач по-малко. Днес воденият от Леонардо тим разби Сиена с 4:0. В герой за Милан, както и преди седмица срещу Ювентус, отново се превърна бразилският магьосник Роналдиньо, който отбеляза първия си хеттрик с "червено-черната" фланелка и вече има 9 попадения от началото на сезона. Бориело пък отбеляза дежурния си гол в мача, като трябва да се отбележи, че от 11-ата минута на мача гостите от Сиена  играха с човек по-малко, след като Курчи получи директен червен картон.

„Росонерите” започнаха по-добре двубоя и още в 3-ата минута имаха отлична възможност да открият резултата. Неста центрира в полето към Ронадиньо, който стреля със странична ножица, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Седем минути по-късно Пирло с далечен пас потърси Бориело в наказателното поле на Сиена.

Таранът на „червено-черните” се пребори с Брандао, овладя топката и се опита да излъже Курчи, но стражът на гостите го фаулира. Реферът Сакани не се поколеба и веднага посочи бялата точка и показа директен червен картон на стража на гостите. Зад топката застана Роналдиньо, който с безпощаден изстрел в левия ъгъл не остави никакви шансове на резервния вратар Пеголо – 1:0. Това бе седми гол от началото на сезона за бразилския магьосник в състава на 7-кратния европейски шампион.

В 18-ата минута Абате получи топката отдясно и веднага центрира в полето към Бориело, който стреля с глава, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Осем минути по-късно гостите сътвориха първото си чисто голово положение до сега в мача. Масимо Мараконе успя да промуши топката през краката на Неста и Антонини и стреля от границата на полето, а топката профуча застрашително над вратата на Дида.

В 28-ата минута домакините нанесоха своя съкрушителен удар в мача. Пирло получи топката в ляво и с мек пас към близката греда потърси Бориело. Нападателят се извъртя и със страхотен изстрел с левия крак не остави никакви шансове на Пеголо. До края на полувремето воденият от Леонардо тим владееше инициативата, а с пропуски се отчетоха Роналдиньо и Абате. Така Милан се оттегли на почивката с аванс от два чисти гола.

В 48-ата минута Роналдиньо напредна мощно по лявото крило, навърза двама защитници и стреля от малък ъгъл, но топката мина над вратата на Пеголо. Три минути по-късно Диньо подаде на Бориело, който веднага стреля с левия крак от границата на полето, но коженото кълбо попадна право в ръцете на стража на гостите.

В 57-ата минута „росонерите” можеха да направят преднината си класическа. Роналдиньо проби през центъра на терена, влезе в полето и технично насочи кълбото в долния ляв ъгъл, но в последния момент Пеголо с върха на пръстите си успя да избие влизащата във вратата му топка. Постепенно темпото на игра спадна, а двата отбора започнаха да разиграват предимно в средата на терена.

В 72-ата минута Бекъм центрира от корнер към границата на малкия пеналт, където Роналдиньо бе оставен непокрит и бразилецът с глава не остави никакви шансове на Пеголо – 3:0. Две минути по-късно възроденият Диньо можеше да оформи своя хеттрик в мача, след като нахлу в наказателното поле на гостите и технично копна топката, но тя мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата на Сиена.

В 79-ата минута гостите пропуснаха отлична възможност да намалят резултата. Макароне проби по лявото крило и центрира в малкия пеналт към влезлия като резерва Калайо. Нападателят на Сиена стреля с глава, но Дида с уникална намеса успя да спаси сигурния гол.

В 89-ата минута отново настъпи часът на Роналдиньо, който оформи своя хеттрик в мача. Диньо получи топката пред наказателното поле и със страхотен изстрел в горния ляв ъгъл не остави никакви шансове на вратаря Пеголо. Минута по-късно реферът Сакани даде и последния съдийски сигнал на двубоя и узакони убедителната победа на Милан.

Така след 20-ия кръг в Серия "А" Милан заема второто място с 40 точки, шест по-малко от лидера Интер, но "росонерите" са и с мач по-малко. Сиена пък остана на последната 20-а позиция с 12 пункта.

В следващия кръг е и градското дерби между Интер и Милан, като изхода от мача може да се окаже решавщ в борбата за Скудетото.

Милан – Сиена 4:0
1:0 Роналдиньо - дузпа (12’)
2:0 Бориело (28’)
3:0 Роналдиньо (72’)
4:0 Роналдиньо (89’)

Милан: Дида, Абате, Неста (55’ Фавали), Силва, Антонини, Пирло, Гатузо, Фламини (46’ Янкуловски), Бекъм, Бориело (78’ Индзаги), Роналдиньо

Сиена: Курчи, Дел Гросо (65’ Гарофало), Терци, Брандао, Вергасола, Кодреа, Екдал, Макароне, Роси, Яяло (11’ Пеголо), Роси (72’ Калайо)

Жълти картони: Роси, Макароне (Сиена)

Червени картони: Курчи (Сиена)

Главен рефер: Сакани

Стадион: „Сан Сиро”, Милано

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1