3. Милан продължава да гони Юве след мъчна победа над Дженоа (видео)

Милан продължава да гони Юве след мъчна победа над Дженоа (видео)

Боатенг герой за "росонерите" в 86-ата минута за 1:0

Шампионът Милан продължава с преследването на Ювентус в опита си да задържи Скудетото в свое владение, след като тази вечер се наложи много трудно с 1:0 над борещия се за оцеляване Дженоа. Срещата се игра на стадион "Сан Сиро" и бе от програмата на 35-ия кръг на италианската Серия "А".

В герой за домакините за пореден път се превърна Кевин-Принс Боатенг, който вкара единственото попадение в 86-ата минута. 14 минути по-рано нападателят на гостите Бошкович бе отстранен от игра заради втори жълт картон.

Двубоят започна очаквано по-добре за "росонерите" и Съли Мунтари опита удар отляво на наказателното поле, който обаче излезе в аут.

Гостите от Генуа обаче бързо се окопитиха и на свой ред обстрелваха два пъти Абиати чрез Куцка, но също без успех.

Шампионите така и не можеха да намерят ритъма в играта и до края на полувремето единствено Мунтари и Ибрахимович стреляха по веднъж, без резултат.

Втората част също започна мъчно за "росонерите", въпреки че в 52-ата минута те имаха нелоша ситуация за гол. Абате стреля от границата на наказателното поле, ударът му бе блокиран, след което бранителят намери Ибрахимович, който шутира с десния крак, но Фрей спаси.

"Грифоните" се бяха подредили добре в половината си и чакаха възможностите си на контраатака и в 66-ата минута Янкович можеше да се разпише, ала ударът му бе спасен от Абиати.

6 минути по-късно пък, именно Янкович остави своите с човек по-малко на терена, получавайки втори жълт картон за фаул срещу Абате.

Останали с човек в аванс, домакините успяха да натиснат, но Ибрахимович, Мунтари и Касано стреляха неточно.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Емануелсон проби отляво и намери Боатенг на далечната греда, ганаецът с две докосвания си нагласи топката за удар и прониза Фрей за крайното 1:0.

След победата "росонерите" остават на 2-о място във временното класиране с актив от 71 точки, на 3 зад лидера Ювентус. Гостите от Дженоа пък са 17-и с 36 пункта, на 1 от зоната на изпадащите.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито