3. Милан продължава похода към Скудето след успех във Флоренция (видео)

Милан продължава похода към Скудето след успех във Флоренция (видео)

„Росонерите” победиха с 2:1 Фиорентина, въпреки че Златан отново бе изгонен

Лидерът във временното подреждане на италианската Серия „А” Милан взе ценни три точки по пътя си към трофея, печелейки с 2:1 гостуването си на Фиорентина от 32-ия кръг на надпреварата.

Момчетата на Масимилиано Алегри стартираха пределно мотивирани двубоя и успяха да предрешат неговия изход с две попадения през първата част, въпреки че Златан Ибрахимович отново бе изгонен и остави своите с човек по-малко.

Още в осмата минута бразилският нападател на „росонерите” Алешандре Пато се възползва от грешка в отбраната на домакините и изведе Кларънс Зеедорф на чиста позиция, а холандският халд остави на място Боруц, откривайки резултата с удар от воле.

После ветеранът върна жеста на бразилския си съотборник, но Пато не успя да вкара положението. В 41-ата минута обаче бразилската звезда все пак успя да удвои преднината на своите, след като получи хубав пас от Кевин-Принс Боатенг.

След почивката домакините от Флоренция успяха да върнат едно попадение, автор на което стана Мануел Варгас, чийто далечен удар в 79-ата минута рикошира в тялото на Рино Гатузо и влезе в мрежата на Абиати.

Малко по-късно пък Златан Ибрахимович си изкара изключително глуповато втори жълт картон, след като наруга страничния рефер и така напусна терена преждевременно.

С успеха си "росонерите" запазиха аванса си от три точки на върха в класирането пред Наполи и вече имат 68 в актива си, докато Фиорентина остава на 10-а позиция с 42 точки.

Стартови състави:

Фиорентина: Боруц, Комото, Гамберини, Натали, Паскуал, Донадел, Монтоливо, Варгас, Сантана, Ляич (Бабакар 46'), Джилардино;

Милан: Абиати, Абате, Неста, Тиаго Силва, Дзамброта, Фламини, Ван Бомел, Зеедорф, Боатенг (Гатузо 77'), Пато, Ибрахимович;

Барселона прекратява пенсионирането на Шчесни?