3. Милан продава вратарски екипи с името на Жиру

Милан продава вратарски екипи с името на Жиру

След героичните изяви на нападателя под рамката

Феновете ще имат възможността да си купят вратарски екип на Милан с името на Оливие Жиру, отпечатано на гърба, съобщи клубът от Серия А след героичните изяви на нападателя под рамката на вратата при победата с 1:0 срещу Дженоа в събота.

Вратарят на Милан Майк Менян получи червен картон в края на добавеното време и тъй като отборът бе изчерпал правото си на смени, се наложи полеви играч да застане на вратата. С тази отговорност се нае Жиру, който направи ключово спасяване в самия край и помогна на Милан да запази крехкия си аванс в резултата.

Милан добави Жиру в състава към списъка с вратари на първия отбор на своя уебсайт.

"Оливие Жиру стана част от историята на Милан, като смело защити вратата на Милан в последните минути на мача на росонерите срещу Дженоа“, се казва в изявление на Милан.

"Клубът реши да почете представянето му, като го постави в списъка с вратари. Освен това, феновете вече могат да закупят фланелката на вратаря и да я персонализират с "Жиру 9“.

Интересът на феновете е огромен, като първата партида с домашната вратарска фланелка в официалния магазин на Милан беше разпродадена в понеделник.