3. Милан пропусна 2 дузпи, Болоня вкара една в 92-ата минута за 2:2 (ВИДЕО)

Милан пропусна 2 дузпи, Болоня вкара една в 92-ата минута за 2:2 (ВИДЕО)

Драма в Милано спря победната серия на „росонерите“

Болоня спря серията от 4 шампионатни победи на Милан в страхотен мач от XXII кръг на италианската Серия А.

„Росонерите“ пропуснаха 2 дузпи и получиха гол от наказателен удар в 92-ата минута, за да вземат само точка след зрелищно 2:2 на „Сан Сиро“.

Милан стигна до обрат от 0:1, но изпусна успеха в самия край и остана на 7 точки от лидера Ювентус, с 46 в своя актив, докато Болоня събра 33, заемайки 7-ата позиция.

Преди срещата имаше минута мълчание в памет на починалата италианска футболна легенда Луиджи Рива.

Първият шанс в двубоя се откри пред Тео Ернандес, но той го пропусна в 9-ата минута, а в 16-ата играта бе спряна, за да бъде подкрепен вратарят на Милан. Майк Менян стана обект на расистки обиди от тифози на Удинезе преди седмиц, а днес на таблото на стадиона бе изписан цитат на Мартин Лутър Кинг: "Тъмнината не може да прогони тъмнина; само светлината може да го направи", а феновете осветиха трибуните с телефоните си.

Последваха пропилени възможности и от двата отбора, за да се стигне до 29-ата минута, в която гостите откриха резултата. След като два удара на Фабиан и един на Рикардо Калафиори бяха блокирани, Зиркзее успя да прати топката между краката на Менян и в мрежата.

Само 4 минути по-късно Симон Кяер пропусна да изравни с глава, а в 39-ата минута той бе потърпевш, за да получи Милан получи първата си дузпа в срещата. Заради протестите при отсъждането треньорът на гостите Тиаго Мота бе изгонен на трибуните. След това зад топката застана Оливие Жиру, но стреля леко и вратарят на Болоня спаси.

Въпреки това Милан успя да възстанови статуквото в самия край на първото полувреме, когато Рубен Лофтъс-Чийк се разписа за 1:1.

Гостите започнаха силно второто полувреме, но Зиркзее пропусна. После същото на другата врата стори и Рафаел Леао с глава, за да се стигне до 74-ата минута, в която Милан отново получи правото да изпълни дузпа. Този път с нейното изпълнение се нагърби Тео Ернандес, но също пропусна.
Все пак, след още 9 минути Лофтъс-Чийк направи обрата пълен с втория си гол в срещата. Той падна в 83-ата минута, а драмата дойде в 92-ата, когато Болоня изравни също от дузпа, реализирана от Рикардо Орсолини.

МИЛАН - БОЛОНЯ 2:2
0:1 Зиркзее (29)
1:1 Лофтъс-Чийк (45)
2:1 Лофтъс-Чийк (83)
2:2 Рикардо Орсолини (90+2, д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Милан: Менян, Калабрия, Кяер, Габия, Ернандес, Райндерс, Адли, Пулишич, Лофтъс-Чийк, Леао, Жиру;

Болоня: Скорупски, Де Силвестри, Бойкема, Калафиори, Кристиансен, Фройлер, Ебишер, Фабиан, Фъргюсън, Урбански, Зиркзее.