3. Милан разби хегемонията на Интер и е новият шампион на Италия (видео)

Милан разби хегемонията на Интер и е новият шампион на Италия (видео)

„Росонерите” спечелиха Скудетото два кръга преди края след 0:0 с Рома в Рим

Отборът на Милан е новият шампион на Италия! „Росонерите” се окичиха за 18-и път в историята си със златните медали в Серия „А”, след като днес завършиха 0:0 при визитата си на Рома на „Олимпико” и два кръга преди края на първенството са недостижими на върха.

Това е първа титла за Милан от 2004-а година, а успехът за „росонерите” е още по-сладък, след като с него те сложиха край на доминацията на градския съперник Интер, който печелеше неизменно Скудетото в последните 5 сезона. Така Милан и „нерадзурите” се изравниха по титли – 18, докато тимът на Ювентус е едноличен лидер в тази класация с цели 27 трофея. Припомняме, че „старата госпожа” имаше 29 шампионски титли, но две от тях бяха отнети от тима заради скандала Калчополи.

Този хикс пък отдалечи „вълците” от заветната цел за този сезон, а именно класиране на едно от местата даващи право на участие в Шампионската лига. Все пак столичани все още имат реален шанс да заемат 4-то място, за което борбата се води между тях, Лацио, Удинезе и Ювентус.

Двубоят започна малко по-добре за гостите, а първата чиста възможност се откри пред тима на Рома, след като в 15-ата минута Вучинич овладя в пеналта центриране на Касети и шутира силно, но Абиати показа завиден рефлекс и спаси.

С течение на времето обаче „вълците” взеха нещата в свои ръце и натиснаха съперника си в половината му, а за първата част „росонерите” не отправиха нито един точен удар към Дони.

За сметка на това, Абиати трябваше на няколко пъти да показва класа, отразявайки поредни изстрели на Тадей и Роси.

Гол до края на полувремето обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с отлична възможност за гостите, след като Робиньо бе намерен в наказателното поле и отправи прецизен удар към далечния ъгъл, ала кълбото срещна гредата на Дони. Около 60-ата минута пък, Боатенг бе изведен очи в очи със стража на Рома, но изстрелът му премина близо до вратата на столичани.

През това второ полувреме домакините изглеждаха много плахи в опитите си да затруднят Абиати и в крайна сметка не успяха да го направят нито веднъж през вторите 45 минути.

До края на двубоя пък единственото по-интересно положение бе бомбен шут на Ибрахимович, който бе отразен с мъка от стража на Рома.

След хикса „росонерите” са еднолични лидери в подреждането с актив от 78 точки, на 9 пред Интер, но и с мач повече. Заради победите на „нерадзурите” в преките двубои обаче, Милан е недостижим на върха в класирането. Тимът на Рома пък е вече 4-и с 60 пункта, колкото има и Лацио, но „орлите” са с мач по-малко.

Рома - Милан 0:0

Състави:

Рома: Дони, Касети, Бурдисо, Жуан, Рийзе, Пизаро, Бриги (Роси 19' (Капрари 83')), Тадей, Симплисио, Вучинич (Бориело 54'), Тоти

Милан: Абиати, Абате, Неста, Тиаго Силва, Дзамброта, Гатузо (Амброзини 46'), Ван Бомел, Зеедорф, Боатенг, Робиньо (Пато 73'), Ибрахимович

Жълти картони: Тадей (Рома), Боатенг, Ван Бомел, Пато (Милан)

Стадион: "Олимпико", Рим, 57 000 зрители.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)