3. Милан разби Палермо с 4:0 и дръпна с 4 точки на върха, Ибра се завърна с хеттрик (видео)

След 5 поредни загуби в Сицилия, „росонерите” записаха победа над традиционно неудобния си опонент

След 5 поредни поражения в Сицилия срещу Палермо италианският шампион Милан постигна категорична победа на „Ренцо Барбера”, налагайки волята си с 4:0 в мач от 26-ия кръг на Серия „А”.

„Росонерите” защитиха амбициите си защита на титлата и останаха непобедени в 5 мача, нанасяйки първо домакинско поражение на Палермо след точно 5 опита.

Гостите пристигнаха за срещата без десетима свои, тъй като по една или друга причина Масимилано Алегри не можеше да ползва Пато, Боатенг, Зеедорф, Меркел, Акуилани, Неста, Гатузо, Касано, Мексес и Макси Лопес.

В редиците на Милан след наказание обаче се завърна Златан Ибрахимович, който блесна с хеттрик.

Шведският стрелец се разписа последователно в 20-ата и 31-ата минута след асистенции на своя колега в атака Робиньо, като още в 35-ата оформи своя хеттрик и на практика предреши крайния изход на двубоя.

През второто полувреме гостите логично намалиха темпото, но все пак вкараха още един гол. В негов автор се превърна бразилският бранител Тиаго Силва, който се разписа с глава в 58-ата минута.

С вкараните днес три попадения Златан Ибрахимович покачи на 18 головата си сметка в Калчото и се изравни с лидера Антонио Ди Натале, а със спечелените три точки Милан дръпна с 4 пред Ювентус на върха, макар че „Старата госпожа” имат с два мача по-малко.