3. Милан разнищи Сампдория за едно полувреме - 3:0

Милан разнищи Сампдория за едно полувреме - 3:0

"Росонорите" съкратиха преднината на Интер и дръпнаха с четири точки пред Ювентус

Милан постигна нова победа в Серия „А” и се доближи само на четири точки от лидера Интер преди предстоящото тази вечер „Дерби д’Италия”. „Росонерите” разгромиха като домакини Сампдория с класическото 3:0, а победата на възпитаниците на Леонардо можеше да е и по-изразителна, но с пропуски се отличиха Пато, Зеедорф и Абате.

7-кратните европейски шампиони започнаха вихрено срещата на „Сан Сиро” и до 23-ата минута резултатът бе 3:0 след попаденията на Бориело, Зеедорф и Пато. През второто полувреме отборът на Милан върна газта, за да запази сили за предстоящия двубой от Шампионската лига срещу ФК Цюрих. Неприятната новина за „росонерите” е, че бразилският магьосник Роналдиньо получи разтежение и бе заменен още в 33-ата минута.

Двубоят започна отлично за домакините, които успяха да поведат в резултата още във 2-ата минута. Роналдиньо получи топката по лявото крило, напредна и центрира в малкия пеналт към Марко Бориело. Таранът на „росонерите” бе оставен непокрит и от 4-5 метра с глава разстреля Кастелаци. Три минути по-късно Пато овладя топката по дясното крило, залъга бранител на гостите и стреля в долния ляв ъгъл, но стражът на Сампдория внимаваше и успя да избие в корнер. Игровото преимуществено на 7-кратните европейски шампиони бе очевидно, а бразилският магьосник Роналдиньо не спираше да тормози отбраната на „моряците”.

В 21-ата минута логичното се случи и играчите на Милан стигнаха до втори гол. Роналдиньо за пореден път проби по лявото крило и подаде към границата на наказателното поле, където бе Кларънс Зеедорф. Холандецът не се поколеба и стреля от движение с левия крак, а топката се оплете в горния десен ъгъл на вратата на Кастелаци – 2:0.

Само две минути по-късно „росонерите” на практика предрешиха крайния изход на двубоя, след като направиха преднината си класическа. Амброзини центрира в полето към Бориело, който с глава свали топката към Пато. Младият бразилец веднага стреля, но ударът му бе блокиран от Кастелаци. Коженото кълбо обаче отново попадна в краката на Алешандре, който с левия крак безпроблемно покачи на 3:0.

Десетина минути по-късно Роналдиньо стреля от пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле, но топката мина на около 2-3 метра над вратата на гостите. Минута по-късно бразилецът бе заменен, след като получи болка в дясното бедро и треньорът на „росонерите” Леонардо прецени, че е по-добре да го запази за важния мач от Шампионската лига срещу ФК Цюрих.

В 37-ата минута Пато пропусна уникално положение да вкара четвърти гол в полза на „росонерите”. Влезлият като резерва Абате проби по дясното крило, влезе в полето и центрира по земя към младия бразилец. Алешандре Пато укроти кълбото и веднага стреля, но изстрелът му попадна право в крака на бранител на Самп. Две минути преди края на полувремето отново Абате сътвори опасност пред вратата на Кастелаци. Италианецът проби от дясно и центрира в малкия пеналт към Бориело, но Гастадело в последния момент успя да избие топката от главата на голмайстора на Милан.

През второто полувреме темпото на игра спадна, а играчите на „росонерите” очевидно пестяха сили за двубоя във вторник срещу ФК Цюрих. В 51-ата минута Пато проби от ляво и центрира остро към далечната греда, но на Абате не му достигна една крачка, за да прати коженото кълбо отново в мрежата на Сампдория. Малко по-късно гостите отговориха с удар на Циглер, който бе блокиран от Неста. В 63-ата минута Пато стреля много силно от границата на полето, но Кастелаци внимаваше и изби в корнер.

Седем минути преди края на мача Тисоне стреля от 25 метра, но Дида внимаваше и улови топката. В 87-ата минута Хунтелаар напредна през центъра на терена и намери Зеедорф пред границата на наказателното поле, но този път ударът на холандеца мина на сантиметри покрай вратата на Самп. В първата минута от продължението Пато проби по лявото крило, преодоля двама бранители и влезе в полето, но ударът му в близкия ъгъл бе отразен от Кастелаци.

След тази победа Милан се утвърди на втората позиция в Серия "А" с актив от 31 точки, като изостават на четири пункта зад лидера Интер. Отборът на Сампдория пък остава на петата позиция с 24 точки.

Милан – Сампдория 3:0
1:0 Бориело (2’)
2:0 Зеедорф (21’)
3:0 Пато (23’)

Милан: Дида, Дзамброта, Неста, Силва, Антонини, Пирло, Амброзини (75’ Фламини), Зеедорф, Пато, Роналдиньо (33’ Абате), Бориело (68’ Хунтелаар)

Сампдория: Кастелаци, Станкевичус, Гасталдело, Акарди, Циглер, Падалино (52’ Семиоли), Тисоне, Поли, Манини (25’ Лучини), Пацини (76’ Белучи), Касано

Жълти картони: Зеедорф (Милан); Тисоне, Лучини, Станкевичус (Сампдория)

Главен рефер: Роки ди Фирензе