3. Милан с класика над Бари (видео)

Милан с класика над Бари (видео)

"Росонерите" се класираха за 1/4 финалите на турнира за Купата на Италия, където ще срещнат Сампдория

Милан успя да се класира за 1/4 финалите на Купата на Италия, след като постигна класическа домакинска победа с 3:0 над слабака Бари.

Момчетата на Масимилиано Алегри впечатлиха със стабилната си игра и напълно заслужено стигнаха до крайния успех в срещата, който бе доста лесен.

Резултатът в мача откри голямата звезда на "росонерите" Златан Ибрахимович, който в 19-ата минута напредна през центъра на терена и с мощна тупалка не остави шансове на стража на гостите Падели.

В края на първото полувреме младокът Меркел с техничен удар от точката за дузпата удвои преднината на домакините и на практика сложи край на интригата в мача.

Крайното 3:0 пък оформи Робиньо в 65-ата минута. Бразилският национал получи чудесно подаване на ръба на засадата от Меркел и без проблеми реализира.

В следващата фаза на турнира Милан ще се изправи срещу Сампдория.

Милан - Бари 3:0
1:0 Ибрахимович (19)
2:0 Меркел (45)
3:0 Робиньо (65)

МИЛАН: Рома, Одо, Неста, Йепес, Антонини, Амброзини, Гатузо (Абате 46), Меркел (Пато 72), Робиньо, Ибрахимович, Касано (Пирло 66)

БAРИ :Падели, Раджи, Роси, Гилк (Крими70), Паризи, Алварес, Пулдзети (Масиело 46), Донати, Гомес, Кутузов (Капуто 78), Кастийо