3. Милан с неубедителна победа над Каляри на "Сан Сиро"

Милан с неубедителна победа над Каляри на "Сан Сиро"

С лоша игра и без Кака "росонерите" стигнаха до победата и прекъснаха серията от победи на своя противник, Анчелото отново освиркван заради смените си

Милан победи трудно и неубедително Каляри с 1:0 при домакинството си на „Сан Сиро” в двубой от 25-ия кръг на Серия А. 17-кратният шампион на Италия бе в този мач без тъй нареченото си "Ка-Па-Ро" - Кака, Роналдиньо и Пато, които имат контузии и това си пролича в играта на тима.

Загубата от Интер в предишния кръг показа своя ефект и „росонерите” не убедиха, че заслужават трите точки срещу бойния тим от остров Сардиния, който до момента имаше пет победи и една загуба в последните си шест срещи в Серия А.

Карло Анчелоти пък за пореден път бе освиркан, след като в края на мача извади единствения си нападател – Филипо Индзаги и пусна на негово място Амброзини.

Още от самото начало двата отбора започнаха борба в центъра на терена.

В 16-ата минута гостите от Каляри създадоха първата опасна ситуация в двубоя. Андера Косу пое топката отдясно в наказателното поле и подаде към голмайстора на тима Роберт Акуафреска, който бе близо до 10-ия си гол през сезона, но Абиати спаси.

В 21-ата минута реферите отмениха заради засада гол на Филипо Индзаги заради, който бе изведен от Зеедорф.

Малко по-късно гостите отново бяха отборът, който бе по-близо до гола. В 32-ата минута, след центриране, топката попадна на главата на Акуафреска, който стреля, но Абиати изби топката над гредата.

В ответната атака Милан бе близо до гола, след като Бекъм бе изведен хитро в наказателното поле и чукна топката към Индзаги, на когото малко не му достигна да я добави в мрежата.

Така след няколко опасни положения и не много футбол двата тима се оттеглиха без отбелязани голове на почивката.

В началото на второто полувреме Каляри продължаваше да стои по-добре на терена и голът отново бе много близо до тях. В 55-ата минута Фини центрира към дъгата на наказателното поле, Андреа Косу овладя топката и стреля към вратата на Милан, но топката срещна левия страничен стълб на Абиати.

След поредното опасно положение защитата на Милан в крайна сметка взе инициативата и не допусна отново големи опасности пред вратата на Абиати.

В 65-ата минута Кларънс Зеедорф изведе тима си напред - 1:0. Топката бе подадена в наказателното поле към Филипо Индзаги, който откровено бутна защитника Диего Лопес. Това обърка стража гостите Маркети и топката попадна в холандеца, който с премерен удар отбеляза заветното попадение.

До края на мача нито Милан, нито Каляри създадоха някакви чисти възможности за гол.

Напрежението в края на мача обаче доста се покачи, след като Карло Анчелоти извади Дейвид Бекъм и Индзаги от игра, а на тяхно място пусна Лука Антони и Масимо Амброзини.

В последните няколко минути на срещата се получи лек хаос в отбраната на Милан след няколко центрирания в наказателното поле. „Росонерите” обаче запазиха резултата, а с това и третото място в класирането.

Така Милан продължава да изостава на 11 точки от Интер и 2 от втория в подреждането Ювентус.

Милан – Каляри 1:0
1:0 Зеедорф 66`

Милан: Абиати, Малдини, Дзамброта, Янкуловски, Фавали, Бонера (Сендерос 70'), Пирло, Фламини, Бекъм (Антонини90'), Зеедорф, Индзаги (Амброзини84');

Каляри: Маркети, Лопес, Писано, Канини, Матийо (Агостини 84'), Конти, Косу, Биондини (Лазари 73'), Фини, Акуафреска (Марти 63'), Джеда;

Жълти картони: Абиати 90' (Милан); Акуафреска 19', Фини 90' (Каляри);

Стадион: Сан Сиро - 56 188

Рефер: Масимилиоано Сакани