3. Милан с нова огромна крачка към Скудетото след 2:0 над Лече (видео)

Милан с нова огромна крачка към Скудетото след 2:0 над Лече (видео)

Сиена удави "морските кончета" (видео)

Шампионът Милан направи нова решителна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Лече. Срещата се игра на стадион "Сан Сиро" и бе от програмата на 27-ия кръг на италианската Серия "А".

Българският национал Валери Божинов започна мача за гостите като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, но така и не се запомни с кой знае какво.

Двубоят започна с много силен натиск на "росонерите", който даде резултат още в 7-та минута, когато Ибрахимович намери Ночерино в пеналта, който с десния крак препарира Бенаси за 1:0.

След попадението натискът на шампионите продължи и Робиньо, Емануелсон, отново Робиньо и Мунтари изтърваха от изгодни положения.

За цялата първа част гостите се отчетоха само с два неточни шута на Муриел, а ново попадение да края не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Милан.

Втората част започна с нелоша възможност за Божинов, който стреля с левия крак извън пределите на наказателното поле, ала Абиати спаси.

Така дойде 64-ата минута, когато Емануелсон свали една топка с глава за Ибрахимович, който с маркова тупалка извън пеналта забоде кълбото в горния десен ъгъл на Бенаси - 2:0.

До края на двубоя домакините имаха още няколко възможности за гол, но те бяха пропилени от Акуилани, Ибрахимович, Ел Шаарави и Емануелсон.

Нов гол в мача обаче не падна и така Милан спечели домакинството си на Лече с 2:0.

В друг мач от този 27-и кръг на Калчото отборът на Чезена, като че ли загуби всякакви шансове за спасение, след като отстъпи у дома с 0:2 на Сиена.

Развръзката дойде в 73-ата минута, когато Чекарели извърши фаул в пеналта си, за който реферът му показа директен червен картон и отсъди дузпа за гостите. Антониоли обаче спаси удара от бялата точка на Богдани, но при добавката Бриенца бе безмилостен за 1:0. Крайното 2:0 пък оформи самият Богдани в 81-ата минута.