3. Милан със спокойно 2:0 над Палермо, Балотели пак герой (ВИДЕО)

Милан със спокойно 2:0 над Палермо, Балотели пак герой (ВИДЕО)

Киево потопи Пескара като гост също 2:0 (ВИДЕО)

Отборът на Милан направи нова решителна крачка към класирането си за Шампионската лига догодина, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Палермо. Срещата се игра на стадион "Сан Сиро" и бе от програмата на 29-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна отлично за "росонерите", след като още в 8-та минута те получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Ароника срещу Балотели. Зад топката застана самият потърпевш, който не трепна срещу Сорентино и даде аванс на своите.

След попадението домакините продължиха да са по-активният отбор, но Боатенг и Сапата пропуснаха да разпишат.

Сицилианците също имаха своите шансове, ала Куртич и Морганела не уцелиха вратата от изгодни позиции.

В самия край на полувремето Монтоливо можеше да удвои аванса на своите, но изстрелът му извън пределите на наказателното поле бе спасен с вещина от Сорентино.

През втората част гледката на терена не се промени кой знае колко - Милан владееше инициативата, а Палермо опитваше да стигне до гол при всяка изгодна ситуация. В 51-ата минута Иличич опита да затрудни Абиати, но той спаси лесно удара му с левия крак.

Само 4 минути по-късно Абиати отново трябваше да показва класа, този път след шут на Дубала.

Така дойде 66-ата минута, когато Балотели засече от няколко метра с десния крак, удвоявайки аванса на домакините.

Този гол уби интригата в двубоя, въпреки че гостите направиха няколко плахи опита да стигнат поне до почетен гол. Вместо това "росонерите" можеха да направят успеха си още по-изразителен, ала Нианг и Балотели шутираха неточно.

След победата Милан остава на 3-о място във временното класиране с актив от 54 точки, на 2 зад 2-ия Наполи и на 3 пред 4-ия Фиорентина. Палермо пък е твърдо последен с едва 21 точки, на 5 от спасителния бряг.

В друг мач от този 29-и кръг на калчото, тимът на Киево взе безценна победа в борбата си за оцеляване, след като надигра като гост един от преките конкуренти - Пескара, с 2:0.

Попаденията за "летящите магаренца" паднаха в самия край на двубоя. В 88-ата минута Стоян изведе веронци напред след асистенция на Тереау, а в даденото от рефера продължение самият Тереау оформи крайното 2:0 след пас на Лусиано.

След успеха Киево събра актив от 35 точки и заема 13-о място в подреждането. Домакините от Пескара пък са предпоследни с 21 точки, на 5 от 17-ия Дженоа.
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи