3. Милан се дъни срещу Реджина у дома - 1:1

Милан се дъни срещу Реджина у дома - 1:1

Милан буквално разби Реджина на собствения си "Сан Сиро", но не успя да постигне победа. Двата тима завършиха 1:1 в среща от 23-ия кръг на италианската Серия "А". Футболистите на Милан определено нямаха късмет в този мач. Те буквално разнищиха своя съперник през първото полувреме, но въпреки това допуснаха гол и губеха до почивката в резултата. През втората част отново "росонерите" бяха абсолютен господар на терена, но не успяха да стигнат до нищо друго освен до изравнителен гол.

В 18-ата минута Матьо Фламини изпробва удар от границата на пеналта, но той бе спасен от вратаря на гостите Кампаньоло. Натискът на Милан продължи и атаките идваха една след друга. В 20-ата минута гостите имаха шанс да открият резултата, но ударът на Крайчик бе спасен от Абиати.

В 22-ата минута Янкуловски отправи силен удар към вратата на гостите, но Кампаньол спаси в ситуацията. В следващите минути атаките на Милан се редяха една след друга. В 25-ата минута Даниеле Бонера получи първия жълт картон в срещата, след като фаулира Ди Дженаро в близост до наказателното поле на "росонерите. В 29-ата минута Дейвид Бекъм имаше прекрасен шанс да открие резултата, но ударът му от пряк свободен удар мина на сантиметри от дясната греда на Реджина.

В 33-ата минута Коца изпрати отдясно топката в наказателното поле на Милан, защитата на "росонерите сгреши и не се намеси умело в ситуацията и юношата на клуба Ди Дженаро от малкия пеналта със силен шут откри резуалтата в полза на Реджина. В 40-ата минута Роналдиньо навърза трима защитници на Реджина, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

В 52-ата минута голмайсторът в за Реджина Ди Дженаро можеше да удвои резултата в полза на своя тим, но силният му удар мина на сантиметри от лявата греда на домакините. Натискът на Милан продължаваше, но домакините не успяха да стигнат до голово положение през първите 10 минути на второто полуивреме. В 60-ата минута удар на Кака срещна дясната греда, а след това топката бе довкарана във вратата на Реджина от Кларънс Зеедорф.Съдията обаче реши да отмени попадението заради игра с ръка на холандеца.В 65-ата минута съдията отсъди дузпа за домакините за нарушение на Матей Крайчик срещу Пато. Наказателният удар бе вкаран от Кака само минута по-късно и по- този начин Милан изравни резултата.

72-ата минута Индзаги засече перфектно с глава центриране на Бекъм, но ударът му бе нетпочен.В 75-ата минута Кака бе сменен от Антонини. Най-вероятно бразилецът е получил контузия. Само минута по-късно Дейвид Бекъм изпълни фаул от 20-ина метра за нарушение срещу Пато, но топката рикушира в стената. В 85-ата минута Пипо Индзаги засече центриране на Бекъм с глава, но отново не успя да вкара. Домакините не успяха да отбележат нов гол и по този начин направиха грешна стъпка към борбата за титлата. След тази среща Милан заема 2-ото място в класирането с актив от 45 точки.