3. Милан се издъни срещу Дженоа насред „Сан Сиро” пред погледа на Фабио Капело

Милан се издъни срещу Дженоа насред „Сан Сиро” пред погледа на Фабио Капело

Отборът на Милан допусна късен изравнителен гол при домакинството си на Дженоа в среща от 21-ия кръг на италианската Серия „А”, завършвайки наравно 1:1. Наставникът на „росонерите” за пореден път искаше да спечели с минималното 1:0, но този път бе наказан за дефанзивните смени, които направи.

Дейвид Бекъм пък изигра поредния си силен мач с червено-черната фланелка, като успя да вкара единствения гол за своя отбор пред погледа на националния селекционер на Англия и бивш наставник на "росонерите" Фабио Капело, който пък от своя страна бе дошъл на "Сан Сиро" за да наблюдава изявите на Бекс и със сигурност е останал доволен.

Срещата започна с лек териториален натиск на домакините, които атакуваха предимно по десния фланг, където много активен бе Дейвид Бекъм. В 15-та минута „росонерите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Андреа Пирло, но изстрелът на национала срещна гредата. Малко по-късно Пато опита интересно изпълнение на задна ножица, но не успя да уцели добре топката. В 33-та минута Милан отново получи пряк свободен удар, но този път от лявата страна. Зад топката застана Дейвид Бекъм и всички очакваха той да центрира в наказателното поле. Англичанинът обаче завъртя коженото кълбо директно във вратата на Дженоа и изненада вратаря Рубиньо – 1:0. След гола Дженоа опита да се върне в мача и наставникът на гостите дори извърши първата си смяна, пускайки в игра Янкович на мястото на Кришито – нападател за защитник. В 44-та минута Дженоа също получи правото да изпълни пряк свободен удар, но изстрелът на Тиаго Мота бе спасен от Абиати. Малко след това бразилецът получи контузия и бе заменен. В самия край на полувремето пред Милан се откри още една възможност да стреля от пряк свободен удар, но отново Пирло нацели гредата.

Втората част премина при далеч по-бавни обороти. Домакините задържаха повече топката, докато атаките на Дженоа бяха епизодични и безопасни за Абиати. В игра за Милан се появиха Фламини, Роналдиньо и Сендерос, но играта на отбора не се промени. В атака единствен Кака се опитваше да се справя с отбраната на Дженоа, но без успех. След 75-ата минута Дженоа хвърли всички усилия в атака и можеше да стигне до изравняване, но удар с глава на Милито в 80-ата минута бе спасен с вещина от Абиати. Атаките на гостите ставаха все по опасни и в 87-та минута неизбежното стана факт. Милито отново бе оставен непокрит и в наказателното поле и този път аржентинецът не сгреши, пращайки топката от 2 метра във вратата на Абиати – 1:1.  До края на срещата Милан опита да вкара втори гол, но без успех, тъй като в предни позиции бяха оставени само Кака и Роналдиньо.

Така с това равенство Милан остана на трета позиция с актив от 41 точки, 3 зад втория Ювентус и цели 8 зад лидера Интер. Дженоа пък вече е 4-и с актив от 21 точки.

1:0 Бекъм 33’
1:1 Милито 87’

Милан: Абиати, Дзамброта, Малдини, Фавали, Янкуловски, Бекъм (Фламини), Пирло, Амброзини, Зеедорф (Сендерос), Кака, Пато (Роналдиньо)

Дженоа
: Рубиньо, Кришито, Модесто (Янкович), Биава, Бокети, Место, Юрич, Милането, Мота (Ван ден Боре), Скули (Паладино), Милито

Главен съдия
: Джервасони

Стадион
: Сан Сиро

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1