3. Милан се измъчи, но оцеля срещу Новара

Милан се измъчи, но оцеля срещу Новара

„Росонерите” играха продължения, за да продължат за Купата на Италия

Милан бе на път да сътвори голяма изненада и да отпадне още в 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на Италия. Тимът на Масимилиано Алегри стигна много трудно до успеха над Новара с 2:1, като се наложи да се играят продължения. „Росонерите” водиха в резултата до 88-ата минута, но Иван Радованович ги поля с леден душ, като изравни. Алешандре Пато обаче отсрами своите с гол в 100-ата минута.

През целия мач домакините от Милан контролираха положението на терена. Те владееха топката 70% и бяха отправили общо 20 удара към противниковата врата, 10 от които в нейните очертания. Футболистите на Новара намериха сили само 8, но се постараха максимално да затруднят именития си съперник.

Гостите започнаха сравнително добре срещата, демонстрираха самочувствие и в началните минути поизпотиха стража Марко Амелиа и бранителите пред него. Момчетата на Алегри обаче първи откриха резултата с гол на Стефан Ал Шаарауи в 24-ата минута. Така завърши и частта.

През вторите 45 минути Филипо Индзаги и Александер Меркел имах възможност да удвоят преднината, но без успех. По всичко личеше, че Милан ще се поздрави с успеха, но точно секунди преди края на редовното време Радованович изравни и прати мача в продължения.

След кратката почивка имаше само един отбор на терена – този на Милан. Домакините буквално се скъсаха да пропускат, дори нацелиха и гредата след удар на Робиньо. Неговият сънародник Пато обаче увенча всички усилия на тима и заби победния гол за „росонерите”.