3. Милан се измъчи срещу Фиорентина – 1:0

Милан се измъчи срещу Фиорентина – 1:0

Веднага след последния съдийски сигнал Абиати, Малдини, Амброзини и компания изтичаха да се поздравят и прегърнат с Кака. Поздравът обаче изглеждаше като сбогуване...

Отборът на Милан постигна ценна и много трудна победа у дома срещу коравия тим на Фиорентина в среща от 19-ия кръг на италианската Серия „А”. Покрай сагата около трансфера на Кака, като че ли всички бяха забравили за футбола и мача с „виолетовите”. Феновете бяха разпънали няколко трансперанта от рода на "Не пипайте Кака".

Все пак „росонерите” се нуждаеха от задължителна победа, ако искаха да останат в борбата за титлата. Така и стана – минималното 1:0 с гол на Пато, слаб Бекъм, а веднага след последния съдийски сигнал Абиати, Малдини, Амброзини и компания изтичаха да се поздравят и прегърнат с Кака. Поздравът обаче изглеждаше като сбогуване и най-вероятно от понеделник Кака ще стане съотборник на Робиньо в Манчестър Сити.

Алберто Джилардино пък със сигурност няма да запомни с добро стадио „Сан Сиро”. Националът буквално бе сгазен от бившите си съотборници и много рядко стигаше до топката.

Милан започна по-добре срещата и още в 7-та минута намиращият се в отлична форма Алешандре Пато откри резултата. Бразилецът бе оставен непокрит в наказателното поле на Фиорентина и с хубав удар прати топката в далечния ъгъл на вратаря, коженото кълбо рикошира в гредата и влезе в мрежата на Сторари – 1:0. Оттук нататък Милан опита да играе само за Кака, но бразилецът в повечето случаи действаше разсеяно. Гостите пък с нищо не впечатлиха през първата част и логично резултатът остана непроменен.

През второто полувреме обаче Фиорентина заигра далеч по-добре и в по-голямата част от времето контролираше играта. Гостите дори можеха да стигнат до изравняване, но удари на Варгас, Монтоливо и Мело бяха спасени от Абиати. В последната минута домакините останаха с човек по-малко, след като Марек Янкуловски получи втори жълт картон за репликиране на рефера. Въпреки това Милан удържа ценната победа, но явно не успя да задържи Кака…..

С този успех „росонерите” остават 3-и във временното класиране с актив от 37 точки, 2 зад Юве и 6 зад Интер. Фиорентина пък остана 6-и с 32 точки.

1:0 Пато 7’

Милан: Абиати, Дзамброта, Малдини, Фавали, Янкуловски, Бекам (Сендерос), Пирло, Амброзини, Зеедорф (Фламини), Кака, Пато (Роналдиньо)

Фиорентина: Сторари, Комото, Гамберини, Кролдруп, Варгас, Кузманович (Бонацоли ), Мело, Монтоливо, Сантана (Гоби), Джилардино, Йоветич

Картони: Бекам, Янкуловски (жълт/червен), Варгас, Комото

Посещаемост: 65, 692

Рефер: Роберто Росетти

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1