3. Милан се измъчи здраво, но победи Киево във Верона – 2:1 (видео)

Милан се измъчи здраво, но победи Киево във Верона – 2:1 (видео)

Домакините завършиха мача с 10 човека

Отборът на Милан направи нова решителна крачка към спечелването на титлата, след като се наложи с 2:1 над тима на Киево. Срещата се игра на стадион „Марк Антонио Бентегоди” и бе от програмата на 26-ия кръг на италианската Серия „А”. Домакините доиграха мача с човек по-малко, след като Цезар си изкара втори жълт картон в 84-ата минута.

Двубоят започна с малко по-добра игра на „летящите магаренца” и неточен удар на Пелисие, последван от подобно изпълнение на Тереау. След първите десет минути „росонерите” изравниха играта и на свой ред погледнаха към вратата на Сорентино.

Така дойде 25-ата минута, когато Ибрахимович свали с глава едно центриране отдясно, Робиньо овладя и с лек удар с левия крак прати кълбото зад гърба на Сорентино за 1:0.

След гола Милан продължи да натиска и още няколко секунди след подновяването на играта Ибрахимович можеше да удвои преднината на своите, ала ударът му бе спасен от стража на веронци. Последва нов много силен шут на шведа, но и този път Сорентино бе на мястото и отрази шут на Ибра.

След това положение играта се накъса, а в центъра на терена зачестиха тактическите нарушения. Желсон Фернандес имаше хубава възможност за изравняване на резултата, но ударът му срещна тялото на бранител на Милан. В самия край на първата част пък, Тереау намери Пелисие на границата на вратарското поле, а нападателят направи немислимото, като не уцели вратата на Абиати.

Нови голове до края на полувремето нямаше и така двата отбора се оттеглиха на почивка при минимална преднина за „росонерите”.

Втората част стартира с много накъсана игра и доста грешни подавания в централната част на терена. Домакините от Верона обаче изглеждаха доста по-живи, отколкото през първото полувреме и в 59-ата минута Тереау шутира опасно, ала топката срещна тялото на играч на Милан.

Така дойде 61-ата минута, когато Констант получи на левия фланг, напредна мощно и центрира добре в наказателното поле, където непокритият Желсон Фернандес с глава направи безпомощен Абиати, възстановявайки статуквото – 1:1.

Веднага след гола Киево можеше да стигне до пълен обрат, ала удар с левия крак на Болиячино бе спасен с вещина от Абиати. Старши треньорът на „росонерите” Масимилиано Алегри пък се видя принуден да пусне в игра Алешандре Пато, което безспорно освежи действията в предни позиции на Милан.

В 77-ата минута Робиньо получи хубава топка пред наказателното поле, ала ударът му не намери целта. В 82-ата обаче, Гатузо подаде за Пато на левия фланг, бразилецът премина елегантно през двама бранители на Киево и с премерен изстрел по земя отново изведе „росонерите” напред в резултата – 2:1.

Няколко минути след гола нервите на Цезар от домакините не издържаха и той си изкара втори жълт картон, с което остави своите с човек по-малко.

До края на двубоя нови голове нямаше и така Милан стигна до трите точки във Верона, след като се наложи над Киево с 2:1.

След успеха „росонерите” остават еднолично начело във временното класиране на Калчото с актив от 55 точки, на 5 пред 2-ия Интер. „Летящите магаренца” пък са 13-и с 31 пункта.

Киево – Милан 1:2

0:1 Робиньо 25’
1:1 Фернандес 62’