3. Милан се провали срещу Верона (ВИДЕО)

Милан се провали срещу Верона (ВИДЕО)

„Росонерите” направиха обрат, но в крайна сметка изпуснаха победата – 2:2

Милан поднесе поредното разочарование на своите привърженици. „Росонерите” се провалиха като домакини срещу Верона в двубой от 26-ия кръг на Серия А. Отборът на старши треньора Филипо Индзаги стигна до 2:2, въпреки че направи пълен обрат на „Сан Сиро”, но допусна гол в петата минута на добавеното време и каза „сбогом” на трите точки.

Така Милан записа второ поредно равенство на сметката си и с 35 точки заема 10-ото място във временното класиране. Верона пък прибави ценна точка в битката за оцеляване и вече има 29, като се намира на 13-ото място.

Гостите първи взеха преднина чрез Лука Тони от дузпа в 18-ата минута, но домакиите направиха пълен обрат до 2:1 след попадение на Жереми Менес от дузпа в 41-ата минута и автогол на Панайотис Тахсидис в 47-ата минута.

До наказателния удар за "росонерите" се стигна, след като Бошко Янкович осъществи контакт с Мексес в наказателното поле и главният съдия без да се замисли посочи бялата точка. Останаха сериозни съмнения за коректността на това решение.

В началото на втората част Милан стартира вдъхновено и още в 47-ата минута стигна до втори гол. При едно разбъркване в наказателното поле топката се озова във Филип Мексес, който от труден ъгъл отправи удар, а Панайотис Тахсидис не успя да изчисти и прати топката в собствената си врата.

Вместо да потърсят трети гол обаче миланистите решиха да пазят резултата и бяха наказани, като в последната минута на добавеното време. Нико Лопес бе точен за крайното 2:2.