3. Милан се сгромоляса срещу Сасуоло и записа втора поредна загуба в Серия А (ВИДЕО)

"Росонерите" паднаха с 1:3 на "Сан Сиро" и завършиха с десет на терена

Отборът на Сасуоло записа изненадващ успех с 3:1 при визитата си на Милан от 14-ия кръг на Серия А.

Домакините наложиха натиск от самото начало, като в петата минута далечен удар на Бакайоко мина покрай вратата. "Росонерите" продължиха с атаките, но на няколко пъти бяха отсъждани засади на техни играчи. Така се стигна до 21-ата минута, когато след центриране от корнер капитанът на домакините Романьоли се разписа с глава за 1:0. Само три минути по-късно обаче Скамака изравни за гостите с невероятен шут от голяма дистанция. В 28-ата минута "неровердите" поискаха дузпа за игра с ръка на Браим Диас, но след бърза проверка с ВАР такава не последва.

В 33-ата минута "росонерите" не успяха да изчистят топката след центриране от корнер. Така тя стигна до Скамака, чийто шут беше избит от Менян, но топката рикошира в Кяер и влезе във вратата за пълния обрат в мача. В 36-ата минута на вратаря му се наложи да отрази удар по земя на Распадори. Две минути по-късно нападателят извърши грубо нарушение срещу Бенасер, но след бърза проверка с ВАР му беше показан само жълт картон. В 45-ата минута Мерт Мюлдюр центрира, а Скамака не намери целта с удара си с глава.В 55-ата минута Леао направи пробив и нанесе неточен изстрел.

Малко след това и Алексис Салемакерс се отчете с пропуск. В 61-ата минута резервата Сандро Тонали също стреля покрай вратата. Малко по-късно и Ибрахимович не успя да се разпише със своя шут. В 68-ата минута влезлият на почивката Франк Кесие и Тонали последователно загубиха топката, което позволи на Берарди да финтира Романьоли и да я промуши между краката на Менян за третия гол на "неровердите" в двубоя.

Малко след това Кяер нанесе удар с глава, при който топката мина на сантиметри от вратата. В 74-ата минута резервата Жуниор Месиас шутира и така принуди Андреа Консили да избие топката в корнер. В 77-ата минута последният в домакинската защита Романьоли повали точно пред наказателното си поле резервата Грегоар Дефрел, заради което беше изгонен с директен червен картон. При последвалия пряк свободен удар Менян успя да отрази изпълнението на Берарди.

Така Сасуоло събра 18 точки и е на 12-та позиция, а Милан остава втори с 32 пункта.

Специя – Болоня 0:1