3. Милан се върна на победния път след лудо 3:2 на „Сант Елиа”

Милан се върна на победния път след лудо 3:2 на „Сант Елиа”

Каляри и Милан си вкараха пет гола за едно полувреме, „росонерите” остават в борбата за титлата

Отборът на Милан прекъсна черната си серия от 3 мача без победа и в четвъртия си опит успя да стигне до пълен успех. „Росонерите” победиха с 3:2 при гостуването си на Каляри в Сардиния от 32-ия кръг на италианската Серия „А” и запазиха разликата с лидерите Интер и Рома. Двата тима сътвориха страхотно първо полувреме на „Сант Елиа”, в което паднаха цели пет гола. През втората част обаче тимът на Леонардо се поприбра в своята половина и темпото на игра значително падна. Все пак Каляри имаше преимущество след почивката и на няколко пъти бе близо до ново изравняване, но великолепните намеси на Дида отчаяха домакините.

Гостите от Милано започнаха по-силно срещата и успяха да поведат в резултата още в 7-ата минута. Марко Бориело направи страхотно двойно подаване със Зеедорф, озова се на добра позиция фронтално срещу вратаря и с хубав удар с десния крак откри резултата в полза на „росонерите”, които тотално прегазиха своя съперник в началните минути.

В 16-ата минута Милан направи отлична атака, при която Роналдиньо пусна към Зеедорф, той отклони с пета към Антонини, който пое топката и опита удар с десния крак, който обаче премина встрани от вратата. В 17-ата минута обаче, при първата си по-сериозна атака, отборът на Каляри успя да открие резултата. Рагацу се възползва от едно разбъркване в наказателното поле на гостите, отне топката и отблизо разстреля Дида за 1:1.

Радостта на домакините обаче трая твърде кратко, защото още в следващата минута Милан успя да вкара втори гол. Хунтелаар пое топката в половината на Каляри и с бомбен удар с левия крак от около 25 метра препарира Матри за 1:2. В 25-ата минута пък „росонерите” сътвориха нова страхотна атака, но не успяха да отбележат трети гол. Бориело тръгна на двойно с Роналдиньо, получи извеждащо подаване в наказателното воле и опита удар от въздуха с левия крак, но не успя да уцели вратата.

Стигна се обаче до 32-ата минута, когато Каляри отново успя да изравни. Лацари открадна една топка от Пирло в средата на терена, изведе Матри на чиста позиция, който с техничен удар матира Дида за 2:2. В 37-ата минута обаче сардинци допуснаха кошмарна грешка в защита и позволиха на Милан отново да излезе напред в резултата. Абате центрира остро в малкото наказателно поле, Маркети и Астори не се разбраха, вратарят пропусна топката и тя рикошира в крака на бранителя за 2:3.

Малко след това „росонерите” пропиляха страхотен шанс за четвърти гол. Роналдиньо изведе Бориело на чиста позиция, но той вместо да стреля, реши да подава към Хунтелаар, но пасът му бе твърде слаб и Маркети улови. В ответната атака пък Косу открадна топката от Фавали, излезе очи в очи с Дида, но се засуети с удара и впоследствие ветеранът в гостуващата защита поправи грешката си.

Каляри започна по-навито втората част и създаде няколко много опасни положения пред вратата на Дида. Още в 58-ата минута домакините бяха много близо до трето изравняване. Абате и Тиаго Силва не се разбраха за една топка, Рагацу я открадна, намери непокрития Косу, който стреля технично покрай вратаря, но Фавали изби от голлинията.

„Росонерите” пък играеха по-прибрано през втората част и рядко стигаха до нещо опасно. В 66-ата минута Роналдиньо опита хубав удар от фаул, който обаче попадна право в ръцете на Маркети. В 70-ата минута Алесандро Матри пропусна най-чистото положение за Каляри. Той получи топката от Конти, стреля силно с левия крак, но от точката на дузпата, но Дида прояви котешки рефлекс и спаси своя отбор от сигурен гол.

С течение на времето натискът на Каляри се осили още повече и в 83-ата минтуа домакините отново бяха близо до гола. Матри този път стреля силно с глава от малкото наказателно поле, но Дида отново спаси. Малко по-късно бразилският страж на Милан спаси още два слаби удара на Косу и резервата Жеда. В крайна сметка обаче силите на Каляри не стигнаха за изравнителен гол. Милан пък можеше да вкара четвърто попадение, но удар на Роналдиньо от фаул профуча опасно на сантиметри от десния страничен стълб.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Милан записа първа победа от 3 мача насам. С нея „росонерите” остават на трето място с актив от 63 точки, 2 зад втория Рома и на 3 зад лидера Интер.

Каляри – Милан 2:3
0:1 Бориело 7’
1:1 Рагацу 17’
1:2 Хунтелаар 18’