3. Милан сложи тройка на Наполи и дръпна на Интер в класирането

Милан сложи тройка на Наполи и дръпна на Интер в класирането

Пато блести с гол и асистенция в мача

Кандидат-шампионът в италианската Серия "А" Милан направи голяма крачка към титлата в шампионата.

"Росонерите" победиха с класическото 3:0 гостуващия Наполи в среща от 27-ия кръг, която се игра на стадио "Сан Сиро" в Милано.

Домакините надиграха тотално своя противник и стигнаха до крайния успех без особени проблеми.

Резултатът в мача откри Златан Ибрахимович от дузпа в 49-ата минута.

В 77-ата минута Кевин Принс Боатенг удвои преднината на домакините, след като получи прекрасен пас от Пато в малкия пеналт и с удар от 2-3 метра не сгреши.

Крайното 3:0 в срещата оформи именно Пато, който в 80-ата минута елегантно прехвърли Мортан де Санктис и вкара топката във вратата му.

След този мач Милан продължава да бъде лидер в класирането с 58 точки в актива си, с 5 пред Интер и с 6 пред Наполи.