3. Милан спря Нaполи по пътя към върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милан спря Нaполи по пътя към върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Росонерите” стигнаха до 1:1 на „Сан Паоло” и останаха непобедени в 10 мача

След двете си победи с общ резултат 7:0 над Милан през миналата календарна година, сега Наполи стигна само до 1:1 в дербито на XXVI кръг от Серия „А” срещу „росонерите”.

На своя „Сан Паоло” домакините имаха превес през по-голямата част от срещата и още в началото Жоржиньо, Лоренцо Инсиние и Гонсало Игуаин опитаха своя шанс, но не сполучиха

Последваха два пропуска на Хосе Кайехон, а в 39-ата минута късметът все пак се усмихна на неаполитанците и те откриха резултата.

Тогава Инсиние опита далечен шут, който рикошира в защитник и матира вратаря на гостите – 1:0.

Радостта на Наполи обаче бе твърде кратка, защото гостите се нуждаеха от едва пет минути, за да изравнят.

В 44-ата Калиду Кулибали не се намеси добре и с глава прати топката към Джакомо Бонавентура, който от воле я вкара в мрежата - 1:1.

При този резултат дойде почивката, а след нея Наполи отново натисна, защото бе наясно, че само с победа ще си върне първото място в класирането.

В 66-ата минута Дрис Мертенс нямаше късмет, тъй като нацели гредата, а в 82-ата Фаузи Гулам центрира за Игуаин в наказателното поле, но аржентинецът не намери целта.

Така мачът приключи без победител и Наполи остана на втората позиция с актив от 57 точки, на една зад лидера и шампион Ювентус.

Милан пък е шести с 44 в своя актив, като е непобеден вече в 10 поредни мача от всички турнири.