3. Милан срина Интер с 3:0 в голямото дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милан срина Интер с 3:0 в голямото дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пропусната дузпа от Икарди при 1:0 се оказа ключовият момент в "Дерби дела Мадонина"

Милан торпилира Интер с 3:0 в голямото градско дерби, което бе черешката на тортата в 22-ия кръг на Серия А. Алекс даде аванс на „росонерите” с глава през първата част, резервата Икарди изпусна дузпа и това срина психически „нерадзурите”, които набързо след това допуснаха нови голове на Бака и Нианг. Милан спечели „Дерби дела Мадонина” за първи път от май 2014 година и вкара три гола в този сблъсък за сефте от април 2011-а.

Манчини взе странни решения преди двубоя – остави Икарди на пейката, а пусна съвсем новата покупка Едер като титуляр зад изнесения в предни позиции Йоветич.

Едер можеше да празнува в самото начало с гол в дебюта си, но от чиста позиция не успя да насочи с глава след отлично центриране на Жуан Жезуш отляво. Джанлуиджи Донарума си отдъхна след тази ситуация, а той стана и най-младият вратар, който пази в дербито.

Ханданович протегна ръка и изби пас на Куцка към Бака, а Йоветич не успя да стреля добре на втора греда от воле и съвсем леко просто подаде на Донарума.

Милан поведе 10 минути преди почивката с неочакван голмайстор. Хонда центрира добре на втора греда след късо изпълнен корнер, а централният бранител Алекс надскочи Давиде Сантон и с глава препарира Ханданович в близкия ъгъл за 1:0. За първи път този сезон Интер допусна гол с глава.

Донарума изчисти лошо в краката на противник, но прехвърлящият удар не се получи.

Тийнейджърът Донарума едва не подари гол на Интер и в началото на втората част с друго лошо изчистване, когато ритна високо и после изби в тялото на Едер, който искаше дузпа или поне двоен фаул за играта с ръка на вратаря при върната топка, но след дълго чудене съдията Дамато даде аут. Манчини бурно протестира и бе пратен да догледа мача от трибуните на „Сан Сиро”.

Ханданович също се оказа в ничия земя и само късметът, че Бонавентура не можа да промуши през купа от тела го спаси.

В 64-ата минута Икарди замени Йоветич и това се оказа повратен момент. 5 минути след влизането си в игра Икарди получи и стреля отдясно, Донарума спаси, но падналият Алекс ритна ненужно Икарди при опита му за добавка и съдията даде дузпа след кратко колебание. Икарди пое отговорността, но вместо да изравни и да даде импулс на Интер, той удари дясната греда и пропусна за кеф на „росонерите”.

Пропускът разстрои „нерадзурите” и три минути по-късно Нианг центрира отлично отдясно, а навръх рождения ден на своята дъщеричка Карлос Бака засече с кората на левия крак в обратния ъгъл за 2:0.

Брутална грешка на Интер в защита доведе до контра трима на двама, първият удар на Нианг бе спасен, но при втория той прати точно под гредата за 3:0 и Синиша Михайлович нахлу на терена от радост с почти целия си щаб.

До края Интер бе шокиран, а Милан уверено разиграваше, като Марио Балотели се появи на терена и успя да „блесне” с жълт картон минутка по-късно за груб фаул срещу Медел.

Милан е шести с 36 точки, но вече изостава само на 5 зад четвъртия Интер (41) и на 6 от третия Фиорентина (42) в битката за места в Шампионска лига и Лига Европа. Доскорошният лидер в калчото Интер вече е далеч зад лидерите Наполи (50) и Ювентус (48).