3. Милан вече докосва титлата след 3:0 над Сампдория (видео)

Милан вече докосва титлата след 3:0 над Сампдория (видео)

"Росонерите" не стъпиха накриво в домакинството си от 33-ия кръг в Серия А

Лидерът в Серия А Милан записа 21-ата си победа от началото на сезона в италианския шампионат. „Росонерите” спечелиха с класическото 3:0 домакинството си на Сампдория и по този начин увеличиха преднината си пред втория Наполи на пет точки. Играчите на Масимилиано Алегри напълно доминираха в днешния си мач на „Джузепе Меаца” и заслужено спечелиха с убедителен резултат.

Кевин-Принс Боатенг имаше възможност да открие още във втората минута, но ударът на ганаеца не попадна в рамките на вратата. След като изтекоха първите 15 минути на срещата, пред Сампдория се откриха няколко ситуации, но с пропуски се отличиха Тисоне, Гасталдело и Поци.

В 20-ата минута „росонерите” излязоха с гол напред. Автор на попадението за домакините бе Кларънс Зеедорф, който от пряк свободен удар забоде кълбото в долния ляв ъгъл на Джанлука Курчи. При резултат 1:0 дойде и почивката на мача.

През втората част Милан напълно доминираше над своя съперник. Робиньо и Замброта пропиляха хубави възможности в началните минути на полувремето, а в 54-ата преднината на Милан бе удвоена. Масимо Волта игра с ръка в собственото си наказателното поле, а Антонио Касано реализира от отсъдената дузпа, пращайки кълбото в десния ъгъл на вратата на гостите.

Последваха нови силни минути, а точно когато изтичаше час игра на „Джузепе Меаца”, резултатът стана класически. Автор на гола бе Робиньо. Бразилецът забоде топката с глава от близко разстояние и по този начин сложи край на каквато и да е интрига в двубоя.

До края на срещата „росонерите” имаха още няколко възможности за отбелязване на гол, но четвърто попадение така и не падна. Така Милан се добра до успеха и вече има 71 точки и е на 5 пред втория в класирането Наполи. Сампдория пък е 17-ти с 32 и продължава с лютата битка за оцеляването си.

Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане