3. Милан втори след 3:0 над Лацио насред "Олимпико"

Милан втори след 3:0 над Лацио насред "Олимпико"

Милан продължава да се бори за "Скудетото", докато кризата в Лацио става все по-дълбока

Отборът на Милан постигна много важна победа с 3:0 при гостуването си на Лацио в дербито на 22-ия кръг на италианската Серия "А". В герой за "росонерите" за пореден път се превърна Дейвид Бекъм, който подаде и за два от головете. Лацио пък задълбочи кризата - момчетата на Делио Роси имат 3 загуби в последните си 3 срещи с голова разлика 2:10. Милан пък можеше да запише и още по-разгромна победа, мо Кака и Пато на няколко пъти действаха разсеяно.

Срещата започна с по-добра игра на гостите и те можеха да открият резултата още в 7-та минута. Левият бранител Марек Янкуловски направи отличен пробив, стигна до малкото наказателно поле и стреля силно, но вратарят на Лацио Муслера отрази по невероятен начин. Лацио отговори подобаващо и само 6 минути по-късно Кристиан Ледесма отправи истинска бомба към вратата на Абиати, но топката премина на сантиметри от целта. В 24-та минута Сарате стреля опасно, но Абиати спаси. Милан реагира на няколкото атаки на Лацио и в 33-та минута Кака нахлу в наказателното поле, но ударът му премина на около метър от десния страничен стълб. Само 3 минути по-късно Пандев се завъртя хубаво в наказателното поле, стреля с десния крак, но не успя да оцели вратата. Три минути преди края на първата част Милан успя да открие резултата, чрез Алешандре Пато. Брилянтна контраатака на гостите стигна до Дейвид Бекъм, който подаде много добър пас към Пато. Младият бразилец засече топката в движение и остави безпомощен вратаря Муслера - 0:1. Буквално в следващата атака ситуацията се повтори. Бекъм центрира, Пато вкара с глава, но попадението бе отменено поради засада. Така Милан завъши първото полувреме с две голови атаки и 1 гол аванс.

Втората част започна по същия начин, по който завърши първата. Милан започна да атакува и още в 47-та минута успя да удвои своя аванс. Гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Дейвид Бекъм, който центрира перфектно на главата на Амброзини и капитанът на Милан не сгреши - 0:2. Лацио отговори мигновенно и още в следващата атака Мурад Мегни стреля опасно в долния десен ъгъл на Абиати, но вратарят на Милан успя да избие в ъглов удар. В 62-та минута Абиати отново трябваше да се намесва. Този път стражът на "росонерите" успя да отрази силен удар на Матусалем. Лацио продължи да натиска, но без успех. Гостите пък заиграха на контраатаки и при една от тях в 73-та минута Кака бе изведен бо брилянтен начин от Бекъм, бразилецът се откъсна от защитата на домакините, излезе сам срещу вратаря, но ударът му срещна левия страничен стълб. Само 10 минути по-късно обаче Кака се реваншира за своя пропуск и този път не даде шанс на Муслера. Бразилецът получи страхотен пас от Кларънс Зеедорф, напредна в наказателното поле и с техничен удар преодоля стража на Лацио - 0:3. До края на срещата Лацио хвърли всички сили в нападение, но успя да стигне само до един далечен удар на Ледесма, който бе спасен с вещина от Абиати. Гостите пък логично намалиха темпото и запазиха преднината си до края на срещата.

Така с тази победа Милан вече е на второ място с 44 точки в своя актив, 6 зад лидера Интер и 1 пред третия Ювентус. Лацио пък остана на 10-о място с актив от 31 точки.