3. Милан взе минимален аванс срещу Наполи (ВИДЕО)

Милан взе минимален аванс срещу Наполи (ВИДЕО)

Бенасер вкара единствения гол за "росонерите"

Милан стигна до минимална победа с 1:0 над Наполи в първи двубой между двата тима от 1/4-финалите в Шампионската лига. Единственото попадение в двубоя, игран на "Сан Сиро", бе дело на Исмаел Бенасер.

Наполи започна по-добре срещата, като в първите минути дори пропусна няколко шанса, а Майк Менян бе на висота за Милан. Домакините обаче нанесоха "първия удар" и в края на първото полувреме поведоха в резултата след светкавична контраатака, подхваната от Браим Диас, което се оказа и единствения гол в мача.

Реваншът на "Диего Армандо Марадона" е на 18 април, вторник.

Още в 51-ата секунда Хвича Кварацхелия можеше да даде аванс на гостите, но защитата на "росонерите" и Майк Менян се справиха с опасността. В 3-ата минута Менян с една ръка изби в корнер изстрел на Андре-Франк Замбо Ангиса.

В 11-ата минута Пьотр Желински стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но Менян отново се справи блестящо и изби.

В 25-ата минута бе първият шанс за Милан. Рафаел Леао тръгна на самостоятелен рейд и нямаше как да бъде настигнат, но изстрелът на португалеца премина на сантиметри покрай вратата.

В 40-ата минута светкавична контраатака на "росонерите" подхваната от Браим Диас завърши с гол на Исмаел Бенасер във вратата на Алекс Мерет. Диас си поведе страхотно топката и измина голямо разстояние с нея в крака преди в наказателното поле да я върне към Леао, а португалецът пусна остър пас към Бенасер, който я насочи във вратата на гостите.

В добавеното време на първата част след центриране от корнер Кяер стреля с глава, но в напречната греда.

В началото на втората част Кварацхелия центрира към Елмас, който отправи коварен изстрел, но Менян реагира.

В 62-ата минута Кварахцелия преодоля Кяер, но след това не успя да се справи с още двама играчи на Милан и топката му бе отнета преди да успее да отправи удар. В следващите минути Наполи опитваше да стигне до вратата на "росонерите", но защитата на Милан бе безпогрешна.

В 74-ата минута след два бързи жълти картона Замбо Ангиса бе изгонен от игра.

В 81-ата минута Сандро Тонали центрира в наказателното поле от свободен удар, но бранителите на гостите се справиха. В 87-ата минута Менян отново бе решаващ за Милан, като с една ръка отрази удар на Ди Лоренцо.

В третата минута на добавеното време Салемакерс падна в наказателното поле и имаше претенции за дузпа. След изправянето му Рахмани отиде и го избълска в гръб, което доведе до жълти картони и за двамата играчи.