3. Милан загря за Барса с успех над Дженоа, макар и с човек по-малко (ВИДЕО)

Милан загря за Барса с успех над Дженоа, макар и с човек по-малко (ВИДЕО)

Пацини вкара, но се контузи, заменилият го Балотели също се разписа за успеха с 2:0

Милан се доближи на две точки до второто място в италианската Серия „А”, след като постигна успех с 2:0 при гостуването си на Дженоа в първата среща от 28-ия кръг на Калчото.

"Росонерите” записаха 10-и мач без поражение, след като откриха резултата в 22-ата минута, когато след продължителна атака топката стигна до Джампаоло Пацини на границата на наказателното поле.

Нападателят накуцваше заради сблъсък с Даниеле Портанова, но успя да вкара красив гол с безпощаден удар, рикоширал и в горната греда преди да влезе в мрежата – 1:0.

Само 3 минути по-късно голмайсторът бе заменен принудително, а на негово място влезе Марио Балотели, който пък не бе в титулярния състав, защото още не е напълно възстановен от травма.

Това обаче не попречи на Балотели да продължи с невероятното си представяне с екипа на Милан и именно той реализира втория гол в 60-ата минута след асистенция на Сапата.

Така Супер Марио вече има пет гола за "червено-черните” в пет мача. Малко след второто попадение гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Кевин Констант, но въпреки това успяха да удържат преднината си и да стигна до успеха.

Така те събраха 51 точки и ще пътуват в добро настроение към Барселона, където през седмицата ще гостуват на лидера в испанската „Ла Лига” за мач-реванш от 1/8-финалната фаза на Шампионска лига.

Дженоа остана над чертата на изпадащите, на 17-о място, с 26 точки, като има с 5 повече от намиращите се в дъното Сиена, Пескара и Палермо, които обаче са с мач по-малко.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи