3. Милан загуби във Флоренция за първи път от 2005-а насам (ВИДЕО)

Милан загуби във Флоренция за първи път от 2005-а насам (ВИДЕО)

"Росонерите" поведоха и допуснаха късен обрат за 1:2 срещу Фиорентина, уволнението на Индзаги изглежда въпрос на часове

Раздялата на наставника Филипо Индзаги с Милан изглежда неизбежна, след като тази вечер „росонерите” допуснаха обрат и загубиха с 1:2 гостуването на Фиорентина в 27-ия кръг на Серия А. Въпреки че Винченцо Монтела съхрани много от титулярите за реванша с Рома в Лига Европа, „виолетовите” успяха да бият Милан у дома на „Артемио Франки за сефте от ноември 2005 година с две късни попадения на Гонсало Родригес и Хоакин. За пореден път този сезон Милан повежда и не успява да задържи преднинта си.

Алберто Джилардино за първи път започна от първата минута за Фиорентина след трансфера през януари от китайския Гуангжоу, а Монтела бе дал почивка на Хоакин, Бадел, Бабакар, Мати Фернандес и Салах, които останаха на пейката.

Иличич стреля неточно, а Хонда шутира право във вратаря Нето на близката греда след хитър пас на Ван Гинкел. Дестро пропусна отличен шанс за гостите и би високо.

Домакините бяха натиснати в началото, но бяха на косъм от гола след половин час игра. Басанта стреля с глава след пряк свободен удар, но нацели напречната греда.

На почивката Монтела направи двойна смяна и пусна Хоакин и Бадел. Фиорентина пое контрола над играта, но обратно на логиката Милан поведе. Джакомо Бонавентура стреля неубедително извън наказателното поле, а Дестро умно подложи крак и смени посоката на топката, за да я прати в мрежата за 1:0 в 56-ата минута.

„Виолетовите” изсипаха куп центрирания в наказателното поле на съперника, но те не доведоха до нищо опасно, освен това че Мексес попречи на Джилардино да засече.

Все пак натискът и неспирните центрирания дадоха резултат в 83-ата минута, когато Хоакин центрира меко отдясно и Гонсало Родригес с глава не сбърка за 1:0.

Началото на втората част се забави с 10-ина минута и явно причината беше, че реферът Кармине Русо има някакви здравословни проблеми. Играта бе прекъсвана на два пъти, за да може той да получи лекарска помощ под дъжда във Флоренция, о в края на мача той се оттегли и бе заменен от 4-ия съдия Паоло Валери.

Секунди след подновяването на играта с новия съдия, Фиорентина направи обрата пълен. Центрирането на Мануел Паскуал рикошира и дойде много удобно на главата на Хоакин, който заби в горния ляв ъгъл за 2:1.

Фиорентина е пети с 45 точки и се доближи само на една зад 4-ия Наполи. Милан си остана 10-ти с 35 и има само две победи в последните 12 кръга  на калчото.