3. Миланов би Желев в българското дерби на Румъния – 2:1

Миланов би Желев в българското дерби на Румъния – 2:1

Адашите с цял мач, Генчев се завърна от контузия с 11 минути

Отборът на Васлуй стигна до драматичен обрат срещу състава на Стяуа (Букурещ), побеждавайки го с 2:1. Срещата се игра на стадион „Васлуй” и бе от програмата на 32-ия кръг на румънската Лига 1. За двата тима пълни 90 минути изиграха българите Живко Миланов и Живко Желев, а Станислав Генчев се завърна от лечение на травма за Васлуй с 11 минути.

Двубоят започна по-добре за гостите, но пропуски за тях направиха Станку и Петре. Все пак в 4-ата минута Стяуа стигна до ценен гол, който бе дело на Станку след асистенция на Кучиак. През второто полувреме Васлуй се вдигна на щурм в търсене на промяна на развоя на срещата и в 69-ата минута стигнаха до изравнително попадение. Тогава Сапата спъна Коваш в наказателното си поле, а Бурдуян бе точен от бялата точка за 1:1. Крайното 2:1 оформи Пап в 83-ата минута, след като се извиси над всички след един корнер и с глава донесе трите точки на Живко Миланов и компания. В 79-ата минута пък, след дълго лечение на контузия в състава на домакините се завърна Станислав Генчев, който се отчете с няколко добри подавания.

След тази победа тимът на Васлуй се изкачи на 3-о място във временното класиране с актив от 59 точки, на 4 зад лидера Клуж. Гостите от Букурещ пък са 5-и с 56 спечелени точки.

Днес се изиграха още няколко мача от 32-ия кръг на Лига 1 в Румъния, ето и резултатите:

Алба Юлиа – Динамо Букурещ – 1:2