3. Милито и Касано укротиха "биковете" (+ВИДЕО)

Милито и Касано укротиха "биковете" (+ВИДЕО)

Интер победи Торино с 2:0 като гост и е само на три точки от лидера Ювентус

Интер постигна втора победа от три мача в Серия А след 2:0 над Торино като гост. Атомното дуо Диего Милито – Антонио Касано зарадва Андреа Страмачони на „Олимпико” след провала срещу Рома в миналия кръг.

„Нерадзурите” затвърдиха впечатлението, че този сезон се чувстват по-комфортно извън „Сан Сиро” и спечелиха категорично двубоя .

Нагатомо пробва първия удар в мача, а Торино отовори с изстрел на Роландо Бианки.

13-ата минута се оказа фатална за домакините, които се завърнаха в елита тази година. Грешно отиграване на защитата на Торино подари топката на Милито и той без да се бави с първото си докосване прати в мрежата от 24 метра за 0:1.

Мачът се изнерви и последва огромна серия от жълти картони, която спря едва в края на първите 45 минути.

Тогава Милито можеше да удвои, но се размина за малко с центриране на Уесли Снайдер.

Последната победа на Торино над Интер датираше от 1994 година и серията продължи.

Сгриня се измъкна от засадата, но с десния крак нацели гредата зад новия страж на Интер Самир Ханданович.

Хавиер Санети на 39 години пак впечатляваше със своите спринтове и на 3 пъти направи за смях съперниците си.

Гаци пропусна в последните 10 минути, а Антонио Касано успокои гостите.

Касано се появи на терена в 66-ата минута на мястото на Снайдер. В 84-ата дошлият от Милан нападател засече ниско центриране на Рики Алварес за 0:2.

Интер се придвижи до пето място с 6 точки, на 3 зад лидера Ювентус. Торино заема девета позиция.