3. Милуол отстрани Астън Вила от ФА Къп с гол в края

Милуол отстрани Астън Вила от ФА Къп с гол в края

Отборът на Милуол победи с 2:1 Астън Вила в мач от четвъртия кръг на ФА Къп и по този начин се класира за следващата фаза. Двубоят се игра на стадион „Дъ Ден” в Лондон.

Отборът на Астън Вила първи достигна до попадение, след като Дарън Бент успя да открие резултата в 23-ата минута. Само 5 по-късно обаче Милуол възстанови равенството. Автор на гола за 1:1 бе Даниел Шиту. При този резултат дойде и краят на първото полувреме.

Победното второ попадение за втородивизионния отбор падна в 89-ата минута, когато Джон Маркис не остави шансове на Шей Гивън и прати топката във вратата му за 2:1. При този резултат дойде и последния съдийски сигнал.

Така втородивизионният Милуол, който в момента заема 9-ото място в Чемпиъншип, се класира за петия кръг на ФА Къп, докато Астън Вила отпада от надпреварата.