3. Мирко Вучинич герой и грешник за Ювентус при 1:1 с Болоня (видео)

Мирко Вучинич герой и грешник за Ювентус при 1:1 с Болоня (видео)

„Старата госпожа“ направи изненадващо равенство, Красич се завърна за Юве

Мирко Вучинич стана герой и грешник за Ювентус при домакинството равенство с Болоня 1:1.

„Старата госпожа“ направи изненадващо равенство срещу отбор, който няма никакви постигнати резултати с тях и няма спечелена точка от началото на сезона.

Ювентус не получи дузпа малко преди да открие резултата, след като Киелини бе свален в наказателното поле, но реферът отсъди засада на Дел Пиеро.

В 28-ата минута на мача обаче домакините поведоха при спорни обстоятелства. Андреа Пирло изпълни бързо свободен удар и пусна към Вучинич, който под ъгъл отбеляза. Гостите обаче бърно протестираха, че не е имало сигнал на рефера за подновяване на играта. При гола черногорецът получи жълт картон. В 45-ата той си заслужи още един за грубо нарушение и остави с 10 човека своя тим.

Още в 52-ата минута Болоня възстанови равенството. Буфон изби много опасен удар на Касарини. Преди това Милош Красич, който направи дебют за своя тим от началото на сезона, уцели гредата. След него положения пропуснаха Киелини и Пирло, а Юве изглеждаше по-опасен с 10 човека.

До края на срещата мачът бе равностоен, макар че Ювентус имаше шансове да спечели мача и в намален състав.

Ювентус – Болоня 1:1
1:0 Вучинич 29'
1:1 Портанова 52'

Ювентус: Буфон, Лихтенщайнер, Бардзали, Киелини, Де Челие (Видал 74'), Красич (Дзакерини 60'), Маркизио, Пирло, Пепе, Дел Пиеро (Матри 46'), Вучинич;